İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl?

Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl?
3
+ - 0

Ramazanın ilk günlerinde hava durumu

Ramazan’da Hava Nasıl Olacak? İslam aleminin büyük bir sabırsızlıkla beklediği ramazan ayına sayılı günler kaldı. 27 Mayıs Cumartesi ramazan başlıyor. Yaz mevsimine rastlaması sebebiyle ‘27 mayıs cumartesi hava nasıl‘ , “Ramazanda hava nasıl olacak”, “Ramazan hava durumu” gibi soruların cevapları merak konusu…

İlk hafta serin geçecek…

ramazanda-hava-durumu-1 Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl? Haberler

26 Mayıs Cuma günü sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecekken, Ramazan’ın ilk günü 27 Mayıs Cumartesi günü ise mevsim normallerinin altına inecek. Hafta sonu yurdun büyük bir kısmında serin havayla birlikte yağmur bekleniyor. İstanbul’da 20 derecelik sıcaklıkla birlikte çok bulutlu aralıklarla hafif yağmur bekleniyor. Ankara’da ilk gün yağmurla birlikte 19 derece civarında sıcaklık bekleniyor. İzmir’de de yağmurlu bir havayla 22 derece civarı sıcaklık bekleniyor.

27 Mayıs Cumartesi Hava Durumu:

haritatahmingun3-1 Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl? Haberler

Ramazan’ın ikinci günü 28 Mayıs Pazar günü de yurt genelinde hava serin olacak.  Yağışlar iç bölgelerle yurdun ağırlıklı kuzeyinde görülecek. Yağmurla birlikte İstanbul’da 19 derece civarı, Ankara’da 16 derece, İzmir’de 25 derece civarı sıcaklık bekleniyor.

28 Mayıs Pazar Hava Durumu:

haritatahmingun4-1-1 Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl? Haberler

Ramazan’ın ilk iki gününden sonra yeni haftada da serin havalar devam edecek. Ramazan’ın üçüncü ve yedinci günleri arasında yağış dar bir alanda görülecek. Yağış az görülse de ilk hafta yurt genelinde mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla serin geçecek. Ramazan’ın ilk haftası özellikle akşam ve geceleri sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normalleri altında seyredecek. Sıcaklıklar akşam ve geceleri üşütecek seviyelerde olacak…

Ramazan ayı genel hava durumu…

ramazan-hava-durumu Ramazanın İlk Günü Hava Nasıl? Haberler

Uzun vade tahminlerine göre, Ramazan’ın ilk haftasının ardından ise yurt genelinde havalar ısınmaya başlayacak. 4-5 Hazirandan itibaren sıcaklıkların artışa geçeceği tahmin ediliyor. Ramazan’ın ikinci haftasının (4-5 Haziran ile 11-12 Haziran arası) sıcak geçmesi bekleniyor. Ramazanın üçüncü haftasının mevsim normallerinde, son haftasının ise yine sıcak, mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla geçmesi tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap