İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sağanak Yağmur Geliyor!

Sağanak Yağmur Geliyor!
Yağmur ne zaman yağacak
5
+ - 2

Şimşek ve Gök gürültülü Sağanak Yağmur Geliyor!

Yurdumuz bu gece (Pazartesi) saatlerinden itibaren balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Sıcaklıklar gece saatlerinde rüzgarın karayele dönmesiyle birlikte Trakya’dan başlayarak 7-9 derece birden düşüşe geçecek. Sıcaklıktaki düşüşle birlikte Trakya’da bu gece (Pazartesi) saatlerinden itibaren, İstanbul ve doğusunda yer alan diğer şehirlerde ise yarın (salı) sabah saatlerinden itibaren yer yer dolu ve şimşek hadiseli kuvvetli sağanak yağmur geçişleri bekleniyor. Tahminlere göre Trakya’dan başlayarak gök gürültülü sağanak yağmur Marmara, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’e doğru ilerleyecek. Bu yağışlar hızlı bir şekilde ilerleyerek Çarşamba batı bölgeleri terk etmiş olacak. 

İstanbul’da hızlı bir geçiş olacak…

meteorolojiden_kar_ve_yagmur_uyarisi_h124129 Sağanak Yağmur Geliyor! Haberler

İstanbul’da Salı ilk saatlerde (02:00-03:00) Avrupa yakasında başlaması beklenen yağmur ilerleyen saatlerde (03:00-04:00) il geneline yayılacak. İstanbul’da hafta sonu 40 derece olan sıcaklık Salı günü gündüz 25-26 derecelerde seyredecek. Yağış İstanbul’da kuvvetli rüzgarla birlikte şimşek, gök gürültüsü ve yer yer dolu hadiselerine neden olabilir. Yağış salı gecesi geç saatlerde (23:30-01:30) etkisini kaybedecek. Çarşamba günü İstanbul’da yağış beklenmiyor. Salı günü 25-26 derece olan sıcaklık, Çarşamba günü 29-30 dereceye çıkacak…

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Yağdır mevlam

  2. şu sıcaklarda en çok ihtiyacımız olan şey biraz yağmur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.