İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sıcak havanın ardından yağış ve serinlik geliyor…

Sıcak havanın ardından yağış ve serinlik geliyor…
6
+ - 0

Pazartesi ve Salı yurt genelinde sıcaklıklar yüksek değerlerde seyredecek. Kıyı Ege’de birçok şehirde sıcaklık 35 dereceyi geçecek, Trakya kesiminde de sıcaklıklar 34 derece civarında seyredecek. İstanbul ve çevresinde ise sıcaklıklar 30-33 derece civarında seyredecek. Perşembe günü batı bölgelerdeki bu yüksek sıcaklıklar yerini ılık ve yer yer yağışlı bir havaya bırakacak. Yağış Trakya kesiminde Salı ve Çarşamba yer yer görülebilir ancak asıl yağış Perşembe günü görülecek.

İSTANBUL: Pazartesi ve Salı 30 derece ve üzerindeki sıcaklıklarla bunalacak. Perşembe gününden itibarense ılık ve yağışlı hava ile şehir rahat nefes alacak. Perşembe ve Cuma günleri aralıklarla yer yer gök görültülü ve şimşek hadiseli yağışlar bekleniyor, sıcaklıklar en yüksek 25-26 dereceye çıkabilecek.

İZMİR: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 35 derece civarındaki sıcaklıklarla bunalacak. Cuma günü ise yağışla birlikte bunaltıcı sıcaklık değerlerinden biraz olsun uzaklaşacak.

ANKARA: Bu hafta genel olarak sıcak bir hafta geçirecek. Perşembe günü aralıklarla yağış geçişleri görülebilir. Ancak sıcaklık pek düşmüyor, hafta boyunca 27-30 derece civarında seyredecek.

Perşembe akşam saatleri yağış beklenen yerler :

Turkey_2015061418_pcp_96 Sıcak havanın ardından yağış ve serinlik geliyor... Haberler

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap