İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?

Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?
9
+ - 0

Sıcak hava ne zaman bitecek? Hava ne zaman serinleyecek? Sıcaklar ne zaman bitiyor? İşte detaylar…

Eylül ayı birlikte etkisi altına girdiğimiz sıcak ve kurak hava dalgası devam ediyor. Mevsim normallerinin 7-8 derece üzerinde seyreden sıcaklıklar hafta sonu (16-17 Eylül) birkaç derece daha artacak. Hava Forum’un uzun vade tahminlere göre hafta sonu ve önümüzdeki haftanın başında yurt genelinde sıcaklıkların yaz değerlerinde olması bekleniyor. Sıcaklıktaki bu artışla birlikte yurdun özellikle iç ve doğu bölgelerinde mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde sıcaklıkların ölçülmesi bekleniyor. Bu denli yüksek sıcaklıklar birçok şehirde sıcaklık rekorlarının kırılmasına da neden olabilir.

AVRUPA SOĞUK, TÜRKİYE YANIYOR!

sicaklar-ne-zaman-bitecek Sıcaklar Ne Zaman Bitecek? Haberler

Türkiye’de mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklar yaşanırken Avrupa’da mevsim normallerinin altındaki sıcaklar ve fırtınalı havalar yaşıyor. Sıcaklık anomali analiz haritasında görüleceği üzere Avrupa genelinde soğuk bir hava yaşanıyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada ise oldukça sıcak bir hava yaşanmaktadır. 19-20 Eylül’den itibaren ise bu sıcak-soğuk hava döngüsü tersine dönerek, Avrupa’da sıcaklıkların artmasına, Türkiye’de ise sıcaklıkların düşmesine neden olacak.

SONBAHAR GELİYOR…

sonbahar-eylul-nasil-gececek-istanbul Sıcaklar Ne Zaman Bitecek? Haberler

Eylül ayı ile birlikte sıcak ve kurak bir havanın etkisi altına giren Türkiye, uzun vade tahminlere göre 19-20 Eylül’den sonra sonbahar havalarının etkisi altına girecek. Bu tarihlerden itibaren Türkiye’de sıcaklıklarda 10-12 derece birden düşüş bekleniyor. Sıcaklıkta beklenen düşüşle birlikte birçok şehirde gündüz sıcaklıkları 22-23 derecelere gerileyecek. Önümüzdeki hafta ortasında beklenen ani sıcaklık düşüşü ile birlikte birçok şehrimizde sağanak yağmurun etkili olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap