İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sıcak Hava Geliyor, Sıcaklıklar Artıyor…

Sıcak Hava Geliyor, Sıcaklıklar Artıyor…
7
+ - 0

Sıcaklık Ne Zaman Artacak?

Sıcaklıklar ne zaman artacak? İşte detaylar…

Yurdumuzda hafta sonu etkili olan soğuk ve yer yer kar yağışlı hava dalgası Salı gününden itibaren etkisini kaybediyor. Sıcaklıklar hafta ortasından sonra hızla artışa geçecek. Tahminlere göre özellikle Cuma ve Cumartesi günleri Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi hariç sıcaklıklar yurt genelinde 24-30 derece arasında seyredecek. Akdeniz Bölgesinde ise 31-33 dereceler ölçülebilir !

Yaz Havası Yaşanacak…

pastirma-sicaklari Sıcak Hava Geliyor, Sıcaklıklar Artıyor... Haberler

Tahminlere göre sıcaklıklarda Perşembe ve Cuma güne hızla artış gerçekleşecek. Marmara Bölgesinde 25-28, Ege Bölgesinde 26-30, Akdeniz Bölgesinde 26-32, İç Anadolu Bölgesinde 21-25, Karadeniz Bölgesinde 21-26, Doğu Anadolu Bölgesinde 19-25, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 23-29 derece arasında sıcaklıklar ölçülecek.

Bol Güneşli Günler…

istanbulda-yarin-2014un-en-sicak-gunu-yasanacak-istanbul-hava-durumu-_1224042_720_400 Sıcak Hava Geliyor, Sıcaklıklar Artıyor... Haberler

Salı (Rize, Artvin, Bayburt, Ardahan, Kars ve çevresi hariç), Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi (Doğu Anadoluda hafif kısa süreli yağmur geçişleri hariç) günleri yurdun tamamında mavi gökyüzü ve bol güneşli bir hava bekleniyor. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri sıcak ve güneş iyice yaz havasını hissettirecek.

Haftasonu Hava Nasıl Olacak?

istanbula-yakin-gezilecek-yerler-37 Sıcak Hava Geliyor, Sıcaklıklar Artıyor... Haberler

Cumartesi hava durumu incelendiğinde yurdun neredeyse tamamında güneşli ve sıcak bir hava bekleniyor.  Sadece Doğu Anadolu Bölgesinde hafif ve kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Pazar hava durumu incelendiğinde ise sıcaklıklarda 4-5 derecelik düşüş görülmektedir. Pazar günü sıcaklık düşüşüyle birlikte batı ve iç bölgelerde bulutlanma artacak. Hatta Trakya ile iç bölgelerimizde yer yer yağış görülebilir.

İstanbul hava durumu: Önümüzdeki 6-7 gün yağış beklenmiyor. Sıcaklıklar Perşembe gününden sonra hissedilir derecede artışa geçecek. Sıcaklik cumartesi 25-26 derecelerde seyredecek. Pazar günü ise 3-4 derecelik düşüş ile birlikte çok bulutlu bir hava bekleniyor.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap