İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sıcaklık artışa geçiyor…

Sıcaklık artışa geçiyor…
3
+ - 0

Sıcaklık ne zaman artacak?

Yurdumuz haftaya aksiyon dolu meteorolojik hadiselerle başladı. Salı günü özellikle İstanbul’da kuvvetli sağanak yağmur birçok ilçede su baskınlarına ve sele neden oldu. İstanbul uzun yıllardır böylesine etkili, aşırı bir yağış almamıştı. Su baskınları ve selden dolayı çok sayıda maddi hasar gerçekleşti. Sevindirici olan ise böylesine aşırı bir yağışta herhangi bir ölüm haberinin gelmemesiydi…

Cumartesi Sıcaklıklar Artıyor…

Tahminlere göre; cumartesi gününden itibaren Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm yurtta sıcaklıklar tekrar artışa geçecek. Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aşırı sıcaklar (37-42 derece) görülecek. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklar genel olarak 30 derece ve üzerine çıkacak. Yurt genelinde (Doğu Karadeniz hariç) uzun müddet (7-8 gün) yağış beklenmiyor.

İstanbul’da Cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar 31-33 derecelere çıkıyor ama Pazar gününe kadar poyraz rüzgarı aralıklarla kendini hissetirecek, doğal serinlik verecek. Tahminlere göre, İstanbul’da 7-8 gün yağış beklenmiyor, hava parçalı-az bulutlu olacak.

18.07.2017 İstanbul’da Yağmur İstatistiği 

18-07-2017-sel-yagmur-istanbul-min Sıcaklık artışa geçiyor... Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap