Web Analytics
Sıcaklık ne zaman artacak? Son hava durumu bilgisi - Hava Forum

Sıcaklık artışa geçiyor…

istanbul-sicak-hava

Sıcaklık ne zaman artacak?

Yurdumuz haftaya aksiyon dolu meteorolojik hadiselerle başladı. Salı günü özellikle İstanbul’da kuvvetli sağanak yağmur birçok ilçede su baskınlarına ve sele neden oldu. İstanbul uzun yıllardır böylesine etkili, aşırı bir yağış almamıştı. Su baskınları ve selden dolayı çok sayıda maddi hasar gerçekleşti. Sevindirici olan ise böylesine aşırı bir yağışta herhangi bir ölüm haberinin gelmemesiydi…

Cumartesi Sıcaklıklar Artıyor…

Tahminlere göre; cumartesi gününden itibaren Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm yurtta sıcaklıklar tekrar artışa geçecek. Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aşırı sıcaklar (37-42 derece) görülecek. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklar genel olarak 30 derece ve üzerine çıkacak. Yurt genelinde (Doğu Karadeniz hariç) uzun müddet (7-8 gün) yağış beklenmiyor.

İstanbul’da Cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar 31-33 derecelere çıkıyor ama Pazar gününe kadar poyraz rüzgarı aralıklarla kendini hissetirecek, doğal serinlik verecek. Tahminlere göre, İstanbul’da 7-8 gün yağış beklenmiyor, hava parçalı-az bulutlu olacak.

18.07.2017 İstanbul’da Yağmur İstatistiği 

0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
İçerik Gönderim
Üye olarak/giriş yaparak içerik gönderebilirsiniz.
Üye/Giriş Sayfası İçin Tıklayınız.

Galeri Alanı

828 x 478