İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor !

Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor !
5
+ - 1

Mevsim normallerinde giden  sıcaklıklar artışa geçiyor !

Yurdumuz 8-9 temmuz itibariyle yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına giriyor. Sıcaklıklar tüm yurtta artışa geçecek.  11 Temmuz Cuma günü hemen hemen Türkiye’nin tüm şehirlerinde sıcaklıklar 30 derece ve üzerine çıkacak. Yurt genelinde temmuz ayının ilk yarısına kadar – Cumartesi günü Edirne, Kars, Ardahan civarı dışında – yağış beklenmiyor. 

Bu haftaki sıcaklık değerlerine baktığımızda en yüksek sıcaklıklar perşembe ve cumartesi günleri arasında ölçülecek. Ege Bölgesinde 35-40, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 40-45, Doğu Anadolu Bölgesinde 28-34,  İç Anadolu Bölgesinde 33-38, Marmara Bölgesinde 30-36 derece arasında sıcaklık değerleri görülecek.

Önümüzdeki beş gün yurttaki hava sıcaklık tablosu için devamını okuyunuz.

09 Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor ! Haberler
09 Temmuz Çarşamba günü Doğu Anadolu Bölgesi hariç yurt genelinde sıcaklıklar 30 derece civarı ve üzerinde.  Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise 40 derecenin üzerine çıkıyor.

 

10 Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor ! Haberler
10 Temmuz Çarşamba günü sıcaklıklar bir önceki güne nazaran ortalama 1-2 derece daha düşük. Güneydoğu Anadolu Bölgesi yine 38-40 derecenin üzerine çıkıyor.

 

11 Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor ! Haberler
11 Temmuz Cuma günü bu haftanın en sıcak günü. Sıcaklıklar hemen hemen tüm yurtta 30 derece ve üzerine çıkıyor. Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde 34-38 , Ege ve Akdeniz bölgelerinde 37-40 , Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise 45-47 dereceler ölçülebilir.

 

12 Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor ! Haberler
12 Temmuz Cumartesi günü de yurt genelinde sıcak hava dalgası etkisini sürdürecek. Cumartesi günü özellikle İç Anadolu Bölgesinde yaşayanlar bunalabilir. İç Anadolu Bölgesinde Sıcaklık yer yer 40 dereceye ulaşacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise 45-46 dereceyi bulabilir.

 

13 Sıcaklıklar Tüm Yurtta Artısa Geçiyor ! Haberler
Mevsim normalleri üzerine çıkan sıcaklıklar 13 Temmuz Pazar günü normal değerlere gerilemeye başlıyor. Ancak Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıklar yine 40 derece civarında.

Bu konuyu forum sayfamızdan yorumlamak için link :
http://www.havaforum.com/konu-sicakliklar-tum-yurtta-artisa-geciyor.html

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap