Web Analytics
Şubat Hava Durumu - Şubat Nasıl Geçecek?

Şubat Hava Durumu

İFSAK 3

Şubat ayı nasıl geçecek?

Şubat ayının ilk yarısı sıcaklıklar dalgalı şekilde seyredecek. Şubat ayının ilk yarısında (5-6 Şubat tarihleri haricinde) batı bölgelerde kar yapabilecek düzeyde soğuk hava dalgası beklenmiyor. 5-6 Şubat tarihlerinde de batı bölgelerde yüksek kesimlerde kar ihtimali mevcuttur. Şubat ayının ilk yarısında sıcaklıklar genel olarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Fotoğraf: Muhammet Hüseyin Doğru

Fotoğraf: Muhammet Hüseyin Doğru

Kar ne zaman yağacak?

Şubat ayının ikinci yarısında ise ülkemizde çetin kış şartlarının oluşmasını bekliyoruz. Sitemiz yazarlarından “Efsane-Semih” ve “root” bu konuda Ocak ayının son günlerinden itibaren açıklamalarda bulunmuştu. Yazarlarımızın ortak görüşüne göre şubat hava durumu, genel olarak değerlendirildiğinde ikinci yarısı çetin kış şartlarının oluşabileceği yönünde.

Çoğu kişinin merak ettiği soru “kar ne zaman yağacak“… 14-15 Şubat’tan itibaren soğuk ve kar yağışlı havaların yurdumuza giriş yapması tahmin ediliyor. Sitemiz yazarlarının ortak görüşüne göre, 14-15 Şubat tarihlerinden sonra yurdumuzda Mart ayının ilk haftasına kadar ard arda soğuk ve kar yağışlı hava dalgaları bekleniyor.

subat-hava-durumu

Uzun vade tahminlerine göre yapılan bu yorumlar için forumumuzu takip etmenizi öneririz.

https://havaforum.com/index.php

 

Etiketler:

Kar ne zaman yağacak

Şubat ayı nasıl geçecek

hava durumu

hava tahmini

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli