1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Uludağ beyazlar içinde…

Uludağ beyazlar içinde…
7
+ - 0

Uludağ hafta sonu ve hafta başında aldığı kar yağışlarıyla birlikte beyaza büründü. Kar kalınlığı zirvede 10-17 santimetre civarında değişiyor.

Uludağ’dan kar manzaraları için haberin devamına göz atınız.

 

Kar kalınlığının 10-15 santimetre civarı olduğu  zirvede, günübirlikçiler karın tadını çıkartıyor. Özel otel ve kamu olmak üzere toplam 40 civarında tesisin bulunduğu Uludağ’da, kayak pistleri yavaş yavaş kar tutmaya devam ediyor. Sezon açılmadığı için büyük bir sessizliğin hakim olduğu zirveyi, günübirlikçilerin eğlenceleri şenlendiriyor. Bursa’dan Uludağ’a kadar yürüdüklerini belirten bir grup genç, kar manzarasının tadını çıkarttıklarını söyledi. Gençlerden Mehmet Öztürk, Uludağ’ın tadını çıkarttıklarını söylerken, Hakan Güler, “Bu kadar kar beklemiyorduk. Güzel bir manzara ile karşılaştık. Gayet güzel.” dedi. Ahmet Örencik ise “Bursalı olduğumuz için çok şanslıyız. Bursa ve Uludağ çok güzel bir yer. Şu an sezon kapalı, kayak yapamadık ama biz sporcuyuz. Kondüsyon açısından bunu değerlendiriyoruz, yürüyüş yapıyoruz.” diye konuştu.

Uludağ’da turistlere kayak takımı ve kar motoru hizmeti veren Ercan Erdoğan, zirvede sezon hazırlıklarının devam ettiğini dile getirdi. Otellerin yoğun bir şekilde çalıştığını, tadilatların yapıldığını belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Sezon ayın 15’inde açılıyor. Şu an kar yağması çok önemli değil. Eriyip gidebiliyor. Geçen sene 1 Kasım’da yağdı ama tutmadı. Sezona yakın yağması daha önemli. Biz bu sene teleferiğin oteller bölgesine gelmesiyle işlerimizde bir yoğunluk bekliyoruz. Teleferiğin mutlaka bize faydası olacaktır. Geçen sene kar yağmadığı için sezon kötüydü, bu sene inşallah iyi olacak.

Güncel Kar Kalınlıkları : http://www.havaforum.com/kayak-merkezlerimizdeki-kar-kalinliklari/

Fotoğraflar sitemizden “panarama” nickli kullanıcımıza aittir.

wash9s Uludağ beyazlar içinde... Haberler

dxftag Uludağ beyazlar içinde... Haberler

zjaubl Uludağ beyazlar içinde... Haberler

250m1zm Uludağ beyazlar içinde... Haberler

eioww7 Uludağ beyazlar içinde... Haberler

2qbrxgn Uludağ beyazlar içinde... Haberler

sphw15 Uludağ beyazlar içinde... Haberler

1zb8lfm Uludağ beyazlar içinde... Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap