İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Uyarı: Kuvvetli kar yağışlarına dikkat !

Uyarı: Kuvvetli kar yağışlarına dikkat !
4
+ - 0

İstanbul Kar Yağışı Uyarısı :

Yerel olarak kuvvetli (5-20cm) olması beklenen kar yağışıyla birlikte kuvvetli kuzeyli rüzgarlar ve özellikle yarın (Salı) gece saatlerinden itibaren buzlanma ve don olayının il genelinde etkili olacağı tahmin edildiğinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ankara Kar Yağışı Uyarısı :

Ankara’da bu gece(pazartesi) saatlerinden itibaren yeniden başlayacak kar yağışının, yarın (06.01.2015 Salı) öğle saatlerine kadar il genelinde kuvvetli olacağı ve yerde 10-20 cm kar örtüsü bırakacağı tahmin ediliyor.
Kar yağışının ardından Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Ankara’da hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, en düşük hava sıcaklığının ise -15 °C ve altına düşeceği tahmin edilmektedir.
Ankara il genelinde görülecek kar yağışı ve aşırı soğuk havanın neden olabileceği başta ulaşımda aksamalar olmak üzere, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Diğer uyarılar için haberin devamına göz atınız.

Genel Kar Yağışı Uyarısı :

Bu gece ve yarın (Salı) Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (10-20) ve yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları beklendiğinden başta ulaşımda aksamalar ve buzlanma olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli Genel Yağış Uyarısı :

Bugün ve yarın (Salı) ; Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay), Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Malatya, Bingöl, Elazığ,Tunceli ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor. Toplamda metrekareye 100-150 mm yağış beklenen bölgede meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde kar yağışının oluşturabileceği sorunlar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Marmara ve Batı Karadeniz’de Kuvvetli Rüzgar Uyarısı:

Batı Karadeniz’in batısı ile Marmara’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden esen rüzgarın, etkisini yarın (Salı) ilk saatlerden itibaren artırarak 6 ila 8 (60-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtına’nın Çarşamba günü sabah saatlerinden sonra Marmara’da, aynı gün öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in batısında etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Doğu Kesimlerde Kuvvetli Rüzgar Uyarısı:

Bu gece saatlerinden itibaren ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde başlayacak kuvvetli güneyli rüzgarların; bu gece ve yarın (06.01.2015, Salı) İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ve Tokat çevreleri ile Antalya’nın doğu, Ordu’nun güney ilçelerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esmesi beklendiğinden başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

Aşağıdaki haberimizden de genel değerlendirmemize ulaşabilirsiniz :

http://www.havaforum.com/turkiye-geneli-son-degerlendirme-05-01-2015/

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap