İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Haftada Bahar Havası Var!

Yeni Haftada Bahar Havası Var!
5
+ - 0

Yeni Haftada Hava Durumu

Yurdumuz Şubat ayının son günlerini mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklarla geçiriyor. Yeni haftada da durum değişmiyor, sıcaklıklar hafta ortasına kadar mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Tahminlere göre haftanın ilk iki günü (27.02.2017 Pazartesi- 28.02.2017 Salı) yurt genelinde yağış beklenmiyor, hava parçalı-az bulutlu olacak. Çarşamba günü ise sadece Akdeniz’in doğusunda (Mersin, Adana, Hatay çevresi) ile Sivas, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde yağmur bekleniyor, diğer yerlerde parçalı-çok bulutlu bir hava bekleniyor. Perşembe günü yurt genelinde yağmurla birlikte sıcaklıklarda 3-5 derecelik düşüş bekleniyor. Perşembe günü yurt genelinde yağmur bekleniyor. Yağmur hızla hareket ederek Cuma günü batı bölgeleri terk ederken, Karadeniz ve İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu bölgelerde yağış devam edecek. Yağış Doğu Anadolu Bölgesi’nde Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan çevrelerinde kar şeklinde düşecek.

Sıcaklıklar Bahar Tadında…

45704 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler

Yeni haftada ilk üç gün sıcaklıklar çoğu şehirde bahar tadında olacak. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri sıcaklıklar Bursa, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, İzmir, Aydın, Düzce, Bartın, Trabzon, Rize, Amasya, Ordu, Samsun, Mersin, Antalya, Adana ve çevrelerinde 20-24 derece civarında seyredecek. İstanbul’da da Salı ve Çarşamba günü sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde olacak. İstanbul’da Salı günü az bulutlu havada sıcaklık 16-17 derecelerde; Çarşamba günü parçalı yer yer çok bulutlu havada sıcaklık 17-18 derecelerde olacak.

5 Günlük Hava Durumu

Yurt genelindeki 5 günlük hava durumu ise şöyle…

haritatahminkucukgun1 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler haritatahminkucukgun2 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler haritatahminkucukgun3 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler haritatahminkucukgun4 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler haritatahminkucukgun5 Yeni Haftada Bahar Havası Var! Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap