İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

UYARI: Kar Geliyor! Kar Ne Zaman Yağacak?

UYARI: Kar Geliyor! Kar Ne Zaman Yağacak?
6
+ - 1

Soğuk hava ne zaman gelecek?

Yurdumuz yeni haftada, Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava ile Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte yeni haftada yurt genelinde sıcaklıklarda 7-9 yer yer 10-12 dereceye varan düşüş bekleniyor. Sıcaklık düşüşünün yanında yurt genelindeki yağış hasreti de sona eriyor.

Kar ne zaman yağacak?

yagmur-kar-geliyor UYARI: Kar Geliyor! Kar Ne Zaman Yağacak? Haberler

27.11.2016 Pazar gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyoruz. Pazar günü Kıyı Ege ile Trakya’dan itibaren lodos rüzgarıyla birlikte başlayacak yağmurun akşam saatlerinde Marmara geneline yayılmasını tahmin ediyoruz. Yağışlar Pazar gecesinden itibaren kuvvetlenecek. Pazartesi günü Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi’nin tamamında yerel kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Pazartesi günü Marmara ve Ege’de lodos zaman zaman fırtına şeklinde esecek.

28.11.2016 Pazartesi gecesinden itibaren ise Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyoruz. Pazartesi gecesi geç saatlerden itibaren soğuk hava Trakya kesiminden giriş yapacak. Salı sabahına karşı Edirne, Kırklareli ile Tekirdağ’ın yüksek kesimlerinde sıcaklıkların sıfır ya da sıfırın altında birkaç derecelere inmiş olacağını ve beyaz örtüyle uyanacağını tahmin ediyoruz. Kar yağışı Trakya’da Salı akşam saatlerine kadar görüldükten sonra yağışın doğuya doğru ilerlemesiyle birlikte kesecek.

29.11.2016 Salı sabahından itibaren soğuk hava Marmara Bölgesi ve iç bölgelere doğru yayılacak. Salı günü Trakya’da kar görülürken, Marmara Bölgesi’nin diğer şehirlerinde yağmur görülecek. Ancak yağmur şeklinde görülen yağışlar akşam saatlerinden itibaren bölgedeki şehirlerin yüksek kesimlerinden başlayarak karla karışık yağmur ve kara dönecek.

29.11.2016 Salı gecesinden itibaren yağmur İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ile İç Anadolu Bölgesi ile Batı Karadeniz (Sinop il merkezi hariç) karla karışık yağmur ve kara dönecek. Marmara Bölgesi’nde özellikle şehirlerin yüksek kesimlerinde yağış daha etkili olacak.

30.11.2016 Çarşamba günü yağış batı bölgelerimizden çekilmeye başlıyor. Yağış alamayan Trakya kesimi ile Kıyı Ege’de hava oldukça soğuk geçecek.  Trakya kesimi hariç Marmara Bölgesi’nde özellikle Çatalca-Kocaeli bölümünde aralıklarla kar yağışı görülecek. Çatalca-Kocaeli bölümünde ve çevre illerde Karadeniz üzerinden gelecek yağış kütleleri aralıklarla etkili sayılabilecek kar yağışı bırakabilir.

Ulaşımda aksamalar olabilir !

kar-bolu-dagi-nda-ulasimi-etkiledi-6835508_x_o UYARI: Kar Geliyor! Kar Ne Zaman Yağacak? Haberler

Kar yağışı Salı gecesi geç saatler ile Çarşamba günü Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Ankara, Bolu, Karabük, Kastamonu, Konya ve çevre illerinde ulaşımda aksamalara neden olabilir. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Detaylı sorularınız ve yorumlarınız için forum sayfamızı ziyaret ediniz:

=> https://forum.havaforum.com

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Corluda kar beyazlatırmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.