free web stats

Hafta sonu hava nasıl olacak ?

Hafta sonu hava nasıl olacak ?

Hafta sonu hava durumu

Birçok kişi yoğun iş temposu sonunda hafta sonunu iple çeker. Hafta sonu için çeşitli planlar yapılır. Peki hafta sonu hava durumu nasıl olacak ? Hafta sonu yağmur yağacak mı ? Hafta sonu dış mekanda planlara uygun hava durumu var mı? İşte son meteorolojik raporlara göre hava durumu…

lodos ruzgari yagmur

Daha önceki “yağmur ne zaman yağacak” başlıklı haberimizde belirttiğimiz üzere; yurdumuz Perşembe gününden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Çarşamba akşamından itibaren lodos rüzgarı kuvvetlenecek. Lodos rüzgarı ülkemizin özellikle batı kesimlerine yağış taşıyacak. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi hariç tüm ülke yağış alacak.  Perşembe ve Cumartesi günleri yağışın Kıyı Ege kesiminde kuvvetli sağnak şeklinde görülmesi tahmin ediliyor.

Hafta sonu İstanbul’da hava durumu; Perşembe, Cuma, Cumartesi ve kısmen Pazar günü aralıklarla yağmur bekleniyor. Sıcaklıklar lodosla birlikte mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Genel olarak gündüz sıcaklıkları 14-17 derece civarında seyredecek. Tahminlerimzie göre önümüzdeki hafta içi “yalancı bahar” geliyor. İlgili haberimize ulaşmak için tıklayınız.

 

 

  

loading...

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ