İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Yeni Haftada Bahar Havası Var

Yeni Haftada Bahar Havası Var
6
+ - 0

Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

Mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla birlikte çoğunlukla yağışlı geçen haftanın ardından yeni haftada sıcaklıklar artışa geçiyor. Özellikle batı bölgelerde Pazartesi ve Salı günü sıcaklıklarda 4-5 derece birden artış bekleniyor.  Salı ve Çarşamba günleri Marmara Bölgesinde sıcaklıkların 18-22 derece, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde 22-25 derece civarına kadar çıkması tahmin ediliyor.

Pazartesi gri gökyüzü var…

47967-1 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

Pazartesi günü yurdun tamamında gri gökyüzü hakim olacak. Karadeniz, İç Anadolu, Akdenizin doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Diğer yerlerde ise yağışların yağmur şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. İstanbul‘dan itibaren Marmara Bölgesi’nin batısı ile Ege ve Akdeniz’de ise yağış beklenmiyor, çok bulutlu bir havanın hakim olması tahmin ediliyor.

Bol Güneşli Bir Hafta…

sh2kapak Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

Salı gününden itibaren yurtta hava açmaya başlıyor. Havanın açmasıyla birlikte sıcaklıklarda da 4-6 derece birden artış gerçekleşecek. Sıcaklıklardaki artışla birlikte mevsim normalleri altında seyreden sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacak. Bol güneşli günler özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yurdun tamamında kendini gösterecek. Bol güneşli, ılık ve yer yer sıcak geçmesi tahmin edilen gelecek hafta sonunun müjdesini şimdiden verebiliriz.

5 Günlük Hava Durumu

Bu hafta (20.03.2017-24.03.2017) yurtta beklenen 5 günlük hava durumu, haftanın hava durumu şöyle…
haritatahmingun1-1 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

haritatahmingun2-1 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

haritatahmingun3-1 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

haritatahmingun4-1 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

haritatahmingun5 Yeni Haftada Bahar Havası Var Genel Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap