Web Analytics
Bu Hafta Hava Nasıl Olacak? Haftanın Hava Durumu

Yeni Haftada Bahar Havası Var

bahar-havasi-ne-zaman

Bu Hafta Hava Nasıl Olacak?

Mevsim normalleri altındaki sıcaklıklarla birlikte çoğunlukla yağışlı geçen haftanın ardından yeni haftada sıcaklıklar artışa geçiyor. Özellikle batı bölgelerde Pazartesi ve Salı günü sıcaklıklarda 4-5 derece birden artış bekleniyor.  Salı ve Çarşamba günleri Marmara Bölgesinde sıcaklıkların 18-22 derece, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde 22-25 derece civarına kadar çıkması tahmin ediliyor.

Pazartesi gri gökyüzü var…

Pazartesi günü yurdun tamamında gri gökyüzü hakim olacak. Karadeniz, İç Anadolu, Akdenizin doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Bingöl, Muş, Bitlis, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Diğer yerlerde ise yağışların yağmur şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. İstanbul‘dan itibaren Marmara Bölgesi’nin batısı ile Ege ve Akdeniz’de ise yağış beklenmiyor, çok bulutlu bir havanın hakim olması tahmin ediliyor.

Bol Güneşli Bir Hafta…

Salı gününden itibaren yurtta hava açmaya başlıyor. Havanın açmasıyla birlikte sıcaklıklarda da 4-6 derece birden artış gerçekleşecek. Sıcaklıklardaki artışla birlikte mevsim normalleri altında seyreden sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacak. Bol güneşli günler özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yurdun tamamında kendini gösterecek. Bol güneşli, ılık ve yer yer sıcak geçmesi tahmin edilen gelecek hafta sonunun müjdesini şimdiden verebiliriz.

5 Günlük Hava Durumu

Bu hafta (20.03.2017-24.03.2017) yurtta beklenen 5 günlük hava durumu, haftanın hava durumu şöyle…

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli