1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İklim uzmanı Judah L. Cohen ile özel röportaj (Şubat 2018)

İklim uzmanı Judah L. Cohen ile özel röportaj (Şubat 2018)
4
+ - 1

Ünlü iklim uzmanı Hava Forum’da…

Hava Forum olarak Columbia Üniversitesi İklim Uzmanı Judah L. Cohen ile röportaj gerçekleştirdik. Hava Forum’da yer alan gönüllü meteorolog arkadaşlarımızın hazırladığı soruları meteoroloji alanında ünlü isim İklim Uzmanı Judah L. Cohen’e yönelttik. Bize olumsuz yanıt vermeyip, röportaj teklifimizi kabul edip, sorularımızı cevaplayan Judah L. Cohen ve röportajı gerçekleştiren arkadaşımıza teşekkür ederiz.

 

Mart ayında Türkiye’nin hava durumu ile ilgili beklentileriniz neler?

istanbul_kar_saat_kacta_yagacak_meteorolojiden_kritik_uyari_1483686726_8833 İklim uzmanı Judah L. Cohen ile özel röportaj (Şubat 2018) Haberler Röportajlar

Kışın geri kalanında soğuk hava dalgalarının rotasının Kuzey Avrupa olabileceğini belirten İklim Uzmanı Judah L. Cohen şu ifadelere yer verdi: Sıcaklıklarda klasik bir Kuzey Atlantik Salınım NAO kalıbı bekliyorum. Bu, Kuzey Avrupa için nispeten soğuk hava; Türkiye’de dahil olmak üzere Güney Avrupa için ise nispeten ılık hava anlamına geliyor.

İkinci bir polar vorteks bölünmesini bekliyor musunuz?

Polar-vortex-nedir İklim uzmanı Judah L. Cohen ile özel röportaj (Şubat 2018) Haberler Röportajlar

İklim Uzmanı Judah L. Cohen bu kış polar vorteksin daha fazla parçalanmasını beklemediğini belirtti.

Kuzey Yarımküre’de Nisan’da ne bekliyorsunuz? Bahar gelecek mi?

45704 İklim uzmanı Judah L. Cohen ile özel röportaj (Şubat 2018) Haberler Röportajlar

Nisan ayında Kuzey Avrupa’da mevsim normallerinin altında sıcaklıklar bekleyen İklim Uzmanı Judah L. Cohen şu ifadelere yer verdi:  Avrasya için Avrupa da dahil nispeten serin bir Nisan bekliyorum. Bununla birlikte, sıcaklıkların Kuzey Avrupa’da mevsim normallerinin altında seyredeceğini tahmin ediyorum. Türkiye için ise nispeten ılıman havaların hakim olacağını düşünüyorum. ABD’nin doğusu için ise mevsim normallerinin altında sıcaklıklar bekliyorum.

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Tarafsızlığınızı gösteren bir ropörtaj olmuş.Tebrikler Hava Forum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.