İstanbul’dan -55 Derecelik Bulut Geçecek!

İstanbul’dan -55 Derecelik Bulut Geçecek!

Yurdumuz yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. İstanbul’da Pazar günü -55 derecelik bulut geçişi bekleniyor. Gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmur ve doluya karşı dikkat…

İstanbul’da Cumartesi gecesi geç saatlerden itibaren kuzeyden gelecek soğuk hava dalgası ile batıdan gelecek sıcak yağışlı hava kütlesi kuvvetli yağışlara neden olacak. Tahminlere göre özellikle Pazar günü sabah saatleriyle öğlen saatleri arasında İstanbul üzerinde -55 derecelik bulut kütlesiyle sıcak hava kütlesinin çarpışmasıyla gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmur ile dolu yağışı geçişleri gerçekleşecek.

İstanbul’da tahminlere göre Pazar sabah ve öğlen saatlerinde yer sıcaklıklarının 11-12 derecelerde, ara ara geçiş yapacak bulut sıcaklıklarının ise -55 derece civarında olması bekleniyor. Toplam sıcaklık farkının 65 dereceleri bulduğu anlarda fırtına, gök gürültülü sağanak yağmur, dolu gibi kuvvetli meteorolojik hadiseler gerçekleşecek. Mega kent İstanbul’da sabah ve öğlen saatlerinde kuvvetli meteorolojik hadiselerin görülmesinin ardından öğleden sonra yağmurun hafiflemesi akşam saatlerinde ise kesmesi bekleniyor.

Haber: 03/03/2018 Hava Forum

Bu İçeriği Paylaş!Bu içeriğe ifade gönderebilirsiniz!
  • Şaşırdım
  • Beğendim
  • Üzüldüm
  • Sinirlendim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.