İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul’dan -55 Derecelik Bulut Geçecek!

İstanbul’dan -55 Derecelik Bulut Geçecek!
4
+ - 0

Yurdumuz yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. İstanbul’da Pazar günü -55 derecelik bulut geçişi bekleniyor. Gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmur ve doluya karşı dikkat…

İstanbul’da Cumartesi gecesi geç saatlerden itibaren kuzeyden gelecek soğuk hava dalgası ile batıdan gelecek sıcak yağışlı hava kütlesi kuvvetli yağışlara neden olacak. Tahminlere göre özellikle Pazar günü sabah saatleriyle öğlen saatleri arasında İstanbul üzerinde -55 derecelik bulut kütlesiyle sıcak hava kütlesinin çarpışmasıyla gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmur ile dolu yağışı geçişleri gerçekleşecek.

haber-istanbul-uyari-min İstanbul'dan -55 Derecelik Bulut Geçecek! Haberler

İstanbul’da tahminlere göre Pazar sabah ve öğlen saatlerinde yer sıcaklıklarının 11-12 derecelerde, ara ara geçiş yapacak bulut sıcaklıklarının ise -55 derece civarında olması bekleniyor. Toplam sıcaklık farkının 65 dereceleri bulduğu anlarda fırtına, gök gürültülü sağanak yağmur, dolu gibi kuvvetli meteorolojik hadiseler gerçekleşecek. Mega kent İstanbul’da sabah ve öğlen saatlerinde kuvvetli meteorolojik hadiselerin görülmesinin ardından öğleden sonra yağmurun hafiflemesi akşam saatlerinde ise kesmesi bekleniyor.

Haber: 03/03/2018 Hava Forum

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap