Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

Bu Yaz Nasıl Geçecek? 2018 Yaz Mevsimi

 Bu Yaz Nasıl Geçecek? 2018 Yaz Mevsimi
Okunuyor Bu Yaz Nasıl Geçecek? 2018 Yaz Mevsimi

2018 Yazı Nasıl Geçecek? Bu yaz çok mu sıcak olacak? Bu yaz hava nasıl olacak? İşte ilk tahminler…

Tatil planlarına başlayan çoğu kişi bu yaz nasıl geçecek sorusuna yanıt arıyor. 2017-2018 kış mevsimini geride bıraktık. 2018 kışı ülke genelinde mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklarla geçti. Uzun yıllardır tutulan verilere göre Türkiye’de 2018 kışı, 2010 yılından sonra en sıcak geçen 2. kış olarak kayıtlara geçti. Mevsimsel araştırmalara göre bu durum yaz mevsimi açısından tehlikeli bir durum…

Mevsimlik tahminlerin birçoğunda 2018 yaz mevsiminin geçmiş yıllara göre daha sıcak geçeceği öngörülüyor. Mevsimlik tahminlere göre; Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Türkiye’de mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar bekleniyor. Verilere göre 2018 yazı Türkiye’de mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklarla yani normallere göre daha sıcak geçecek.

Yukarıdaki mevsimlik tahmin haritasında görüleceği üzere sıcaklıklarda genel olarak mevsim normallerine göre daha yüksek sıcaklıklar tahmin edilmektedir. İşaretli alan Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ise sıcaklıkların daha yüksek seyredeceği tahmin ediliyor. Yaz mevsimi yaklaştıkça tahminlerde güncellemeler gerçekleşecektir.

Haber tarihi: 21/03/2018, Hava Forum

 

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Sibel
  Sibel
  ziyaretci
  2 sene önce

  Dedi ve akabinde dolu önlemi için arabalar örtüldü

  Cevapla
  11
Giriş Yap
Yazı Ekle