Web
Analytics

İstanbul’da Kar Ne Zaman Yağacak? Ankara ve İzmir Kar Yağacak Mı?

İstanbul'da Ne Zaman Kar Yağacak? Aralık 2021 Kar Ne Zaman Bekleniyor? Ocak 2022 Kar Yağacak Mı? Ankara'da Ne Zaman Kar Yağacak? İzmir'de Ne Zaman Kar Yağacak?
 İstanbul’da Kar Ne Zaman Yağacak? Ankara ve İzmir Kar Yağacak Mı?
Okunuyor İstanbul’da Kar Ne Zaman Yağacak? Ankara ve İzmir Kar Yağacak Mı?

Soğuk Hava ve Kar Ne Zaman Geliyor?

Kar mı geliyor? Çoğu kar severin şu sıralar sabırsızlıkla cevabını beklediği ve en çok sorduğu soruların başında İstanbul’da kar ne zaman yağacak sorusu gelmektedir. Son meteorolojik verilere göre ve uzun vade tahminlere göre, ülkemizde uzun süredir mevsim normallerinde ve zaman zaman mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar 18-19 Aralık’tan itibaren yerini soğuk ve kar yağışlı havaya bırakabilir. Bu tarihlerde bu kış sezonunun ilk ciddi soğuk hava dalgası gözüküyor. Tarih yaklaştıkça bu soğuk hava dalgasının durumu netleşecek. 18-19 Aralık’taki soğuk havanın ardından 24-25 Aralık ve Yılbaşı haftası yeni bir soğuk hava dalgası ihtimali de bulunmaktadır. Gerek web sitemizden gerekse sosyal medya hesaplarımızdan soğuk havanın gelişini takip edeceğiz, gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Kar Yağacak Mı? Kar Ne Zaman Gelecek?

18-19 Aralık civarındaki soğuk hava dalgasında bir değişim olmaz ise, bu haliyle İstanbul’da rakımı 100 ve üzeri ilçelerde ve Ankara genelinde kar yağışları görülebilir. İzmir’de ise durum sınırda gözüküyor. Bu haliyle İzmir’de yüksek kesimlerde karla karışık yağmur görülebilir. 3 büyükşehir dışında; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege, Doğu Anadolu bölgelerimizdeki şehirlerin neredeyse tamamında kar görülebilir. Tarih yaklaştıkça, soğuk havanın gücünü arttırması veya azaltma ihtimallerine göre bu durum değişecektir. forum.havaforum.com sayfamızdaki model yorumlamaları konusundan ve bölge konularından güncel yorumları takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle