Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

Bu Yılın İlk Ciddi Sıcakları Geliyor !

 Bu Yılın İlk Ciddi Sıcakları Geliyor !
Okunuyor Bu Yılın İlk Ciddi Sıcakları Geliyor !

Haziran ayının ortasında yapmış olduğumuz uzun vade tahminlerimizde 8-10 Temmuz’a kadar ciddi bir sıcak hava dalgası beklenmiyor demiştik. Nitekim bu tahminimiz büyük çoğunlukla gerçekleşecek gibi duruyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yüksek sıcaklar etkili olacak !

heat-thermometer-sun

7-8 Temmuz’a kadar ciddi bir sıcak hava dalgası yok, fakat 9-10 Temmuz’dan itibaren Türkiye genelini etkileyecek yağışsız ve sıcak günler geliyor. 9-10 Temmuz’da İstanbul’da 34-36, İzmir’de 37-39, Ankara’da 33-35  ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde 43-44 derece civarındaki sıcaklıkların görülme ihtimali yüksek !

 

Tatile çıkacaklar için müjde !
deniz-turizmiTemmuz ayının ilk haftası Avrupa genelinde etkili olan sıcaklara benzer durum Türkiye genelinde 9-10 Temmuz’dan itibaren görülecek. Deniz turizmiyle ilgilenenler ve genel anlamda tatile çıkacaklar için 9-10 Temmuz’dan itibaren oluşacak hava şartları çok iyi gözüküyor.

 

Oruç tutanlar için sıcak son bir hafta…

o_istanbul(4)

Oruç tutanlar için ise Ramazan ayının son bir haftası yüksek sıcaklar sebebiyle ve özellikle de çalışanlar için zor geçecek.

 

 

Dünya Meteoroloji Örgütü de uyardı…

son-yillarin-en-sicak-gunu

BM Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan DMÖ Veri Yönetimi Müdürü Omar Baddour, sıcak hava dalgasının Avrupa’nın doğusuna hareket ettiğini belirterek, “Avrupa’nın doğusuna hareket eden sıcak hava dalgası sonrasında Türkiye ve Yunanistan önümüzdeki günlerde sıkıntı yaşayacak” dedi.

“Önümüzdeki günlerde Avrupa’da hava sıcaklıkları aşırı yükselecek” ifadesini kullanan Nullis, 2013 yılında yaklaşık 70 bin kişinin aşırı sıcak havalar nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından, Avrupa’nın 2015 için hazırlıklı olduğunu belirtti. Nullis, İspanya ve Fransa’da hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı bilgisini paylaştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle