İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Cuma ve Cumartesi Kar Var !

Cuma ve Cumartesi Kar Var !
5
+ - 0

Cuma ve Cumartesi Kar Var !

Ülkemiz soğukların etkisi altında. Cuma ve Cumartesi günü Yıldız ve Poyraz rüzgarları ile Marmara ile Karadeniz Bölgesi’nde sıcaklıklar epey düşük değerlerde hissedilecek.
Gündüz sıcaklıkları Marmara ile Karadeniz Bölgesi’nde 4-5 dereceyi geçemeyecek. Gece sıcaklıkları ise bu iki bölgemizde tüm şehirlerde sıfır ve sıfırın altına inecek.

Marmara Bölgesi’nde Trakya hariç, Cuma genel olarak karla karışık yağmur ve kar var. Özellikle bölgede kıyı kesimler dışında görsel açıdan kar severleri mutlu edebilecek kar yağışları görülebilir. ANCAK bu kar yağışları “yumuşak kar” diye tabir ettiğimiz türden olacağı için yerde örtü oluşturması rakımı yüksek yerler dışında zordur.

Sancaktepe-RamazanCan-1024x576 Cuma ve Cumartesi Kar Var ! Haberler

İstanbul’da cuma günü aralıklarla karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Özelikle kıyı kesimlerden yüksek yerlerde seyirlik kar görülebilir. Bu kar yağışı çok etkili olmamakla birlikte kar severleri mutlu edebilecek, görsel açıdan hoş görüntüler oluşturabilecek türden… Ancak kar yağışı kıyı kesimlerde örtü oluşturmaz. Rakımı yüksek yerlerde (Çamlıca, Aydos gibi) ince beyaz örtü oluşturabilir.

Karadeniz Bölgesi genelinde Cuma ve Cumartesi genel olarak karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Kıyı kesimlerde ağırlıklı olarak karla karışık yağmur beklenirken, iç kesimlerde ve kıyı kesimlerden yüksek yerlerde doğrudan kar yağışı bekleniyor. Pazar günü ise sadece Doğu Karadeniz’de kar bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi genelinde Cuma hafif kar yağışları bekleniyor. Ayrıca Güneydoğu Anadolu Bölgesi de Cumartesi gecesine kadar kar alacak…

 

http://freecellphonedirectory.com/

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap