İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Eğitim/Öğretim Yılının İlk Kar Tatili…

Eğitim/Öğretim Yılının İlk Kar Tatili…
3
+ - 0

Kar Tatili

Ağrı‘nın Diyadin İlçesi’nde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi evden eve nakliyat ve köylerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, devam eden kar yağışının ilçede olumsuz hava şartları oluşturduğu belirtildi. Bu kapsamda, ilçe merkezi ile tüm köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün bir gün süreyle eğitime ara verildiği kaydedildi. İlçede kar örtüsü günlük hayatı zorladı.

kar-tatili-ne-zaman Eğitim/Öğretim Yılının İlk Kar Tatili... Haberler

KAR KALINLIĞI 50 CM
Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı bölgede çok sayıda araç savrularak yoldan çıktı, birçok TIR da mahsur kaldı. Bu araçlardaki kişilerin kurtarılması için çalışmalara başlandı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ile Iğdır il merkezinde görevli jandarma ve polis trafik ekipleri tarafından önlem alındı. Ekipler, yol kapalı olduğu için araç geçişlerine izin vermiyor.

”YOLDA KALDIK”
Karayolları ekiplerince yolun açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor. Sürücülerden İsmail Eren, ar yağışına ansızın yakalandıklarını söyledi. Yanlarında zincirlerinin de olmadığını belirten Eren, “Yolda kaldık. Karayollarının yolları açmasını bekliyoruz. Burada saat 22.00’den beri bekliyoruz.” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap