1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hafta sonu yagmur geliyor…

Hafta sonu yagmur geliyor…
5
+ - 0

Bu hafta içi birkaç gün aralıklarla aldığımız yağışların ardından cumartesi gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyoruz.  Cumartesi günü başta Trakya olmak üzere, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Zonguldak, İzmir, Muğla, Denizli, Eskişehir, Ankara, Bolu gibi batı bölgemizde yer alan birçok şehrimizde yağmur bekleniyor. Yağmur Trakya’da diğer yerlere nazaran daha erken başlayacak. Ankara, Eskişehir, Bolu çevrelerine ise öğleden sonra başlaması bekleniyor. İstanbul’da ise gün boyu parçalı bulutların arasından, aralıklarla yağmur geçişleri bekleniyor. İstanbul’da yağışın etkili kısmı akşam saatlerinde daha çok Avrupa yakası ile kuzey ilçelerinde gözlemlenecek. 

Cumartesi günü ve akşamı Çanakkale(Gelibolu yarımadası ağırlıklı), Tekirdağ, Edirne, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova illerinde aralıklarla, bölgesel kuvvetli yağmur(21- 50 mm) bekleniyor. Yağış alan diğer şehirlerimizde ise orta kuvvette yağmur (6- 20 mm) bekleniyor. Yağışlar Cumartesi, Pazar günü batı bölgelerimizde görülecek. Pazartesi günü ise daha çok iç bölgelerimizle Karadeniz bölgesi ağırlıklı görülecek. Salı gününden itibaren batı bölgelerimizde hava açmaya başlarken, Karadeniz bölgesinin tamamında yağmur aralıklarla sürecek. Çarşamba gününden itibaren ise yağış yurdumuzda sadece Doğu Karadeniz kıyı şeridi gibi dar bir bölümde görülecek.

Cumartesi günü üç büyük şehrimizde beklenen hava durumu :

İstanbul: Parçalı-Çok bulutlu, aralıklarla yağmurlu. Yağışlar akşam saatlerinde lokal etkili olacak. Sıcaklık en yüksek 26-27 derece, en düşük 20-21 derece ölçülecek.

Ankara: Öğleden sonra aralıklarla yağmurlu. Sıcaklık en yüksek 28-29 derece, en düşük 17-18 derece ölçülecek.

İzmir: Parçalı-Çok bulutlu, aralıklarla yağmurlu. Sıcaklık en yüksek 27-28 derece, en düşük 20-21 derece ölçülecek.

euro3.24hr-1 Hafta sonu yagmur geliyor... Haberler euro3.48hr1 Hafta sonu yagmur geliyor... Haberler euro3.72hr1 Hafta sonu yagmur geliyor... Haberler euro3.96hr Hafta sonu yagmur geliyor... Haberler

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap