İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kolombiya’da sel felaketinden ölenlerin sayısı 250’yi geçti !

Kolombiya’da sel felaketinden ölenlerin sayısı 250’yi geçti !
5
+ - 0

SEL FELAKETİ !

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, ülkenin güneybatısındaki Putumayo yönetim bölgesinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinde ölenlerin sayısının 254’e yükseldiğini açıkladı. Ölenler arasında 44 çocuğun bulunduğuna işaret eden Santos, binden fazla asker ve polisin katılımıyla bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

H0zgf_1491103700_3295 Kolombiya'da sel felaketinden ölenlerin sayısı 250'yi geçti ! Haberler

Göçük altındaki son kişi çıkarılana kadar çalışmaların devam edeceğine dikkati çeken Santos, Mocoa’yı tekrar inşa etmek için yatırım yapılacağı sözü verdi. Kolombiya Kızılhaçı, felaket sırasında birbirini kaybeden aile üyelerine yardımcı olduklarını, bölgeye gönderilen gıda yardımının da dağıtıldığını açıkladı.

BÖLGEYE ELEKTRİK DE VERİLEMİYOR
Şiddetli yağış ve yolların heyelan nedeniyle kapalı olması, arama kurtarma çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Bölgeye elektrik de verilemiyor.

Bölgede etkili olan şiddetli yağışlar, Mocoa, Mulato ve Sancoyaco nehirlerinin taşmasına neden olmuş ve cumartesi günü erken saatlerde meydana gelen heyelanlar, Mocoa kentindeki bazı mahallelerin haritadan silinmesine yol açmıştı.

Ekvador ve Peru sınırında yer alan Putumayo yönetim bölgesinin başkenti olan Mocoa’da 45 bin kişi yaşıyor.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap