Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile 'Mavi Süper Ay' görünümü aynı anda izlenmesi nedeniyle 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması' olarak adlandırılan gökyüzü olayı, ABD'nin New York kentinde gözlendi....
Süper kanlı mavi ay! Bugün 13:51-19:08 saatleri arasında süper kanlı mavi ay tutulması meydana gelecek....
ABD Jeolojik Araştırması’na göre dünya, bilinenden çok daha fazla (yılda yaklaşık 500 bin) depreme maruz...
Lodoslu havada neden baş ağrısı olur? Lodos neden baş agrısı yapar? İşte baş agrısı başta...
Yılda bir defa gerçekleşen 'Süper Ay'; Ay ile Dünya’nın birbirlerine en yakın oldukları gece gerçekleşiyor....
Birkaç ay önce WhatsApp, günde bir milyar kullanıcının mesaj gönderdiğini açıklamıştı. Anlaşılan artık kendi emojilerini yapma zamanı da gelmiş. Bir iOS kullanıcısıysanız bunlar size çok tanıdık gelebilir çünkü Apple’ınkilere çok...
iPhone X özellikleri bakımından Apple’ın en farklı modeli olarak gösteriliyor. Peki iPhone X ve iPhone...
Mavi balina oyunu oyna nedir çocukları intihara sürükleyen oyun ile ilgili neden önlem alınmıyor. En...
WhatsApp’a iki adet yeni özellik daha kazandırıldı. Yeni özelliklerden birisi uygulamanın daha önceki beta sürümünde...
Dünyayı koruyan ekosistemler koruma altında. Dünyanın en çok bilinen Milli Parkları...
Üzerinde hiçbir ülkenin bulunmadığı, dünyanın en büyük 5. kıtası olan Antarktika’ya kim gitmek istemez ki?
Karlı dağları, harika manzaraları, geniş kış sporu seçenekleriyle Bulgaristan, son yılların gözde kış rotasyonlarından.
Meksika’da keşfedilen su altı mağarasının, antik Maya uygarlığının tarihine de yeni bir ışık tutabileceği söyleniyor.
Aston Martin, Mercedes, Lamborghini, Ferrari ve daha nicesi. Bu otopark lüks araç sahiplerinin araçlarını sakladıkları yer.
Opel ve PSA Grubu’nun ortak açıklamasında, bünyesinde Almanya’da üretilen Opel ve İngiltere’de üretilen modeli Vauxhall markalarını bulunduran Opel’in,...
Otomobil markalarının çoğunu biliyorsunuz. Peki ya anlamlarını biliyor musunuz? İşte otomobil markalarının anlamları...
Citroen, hafif ticari araç segmentindeki yeni modeli Jumpy Panelvan’ın ardından serinin 8+1 kişilik Jumpy Space...
Dacia’nın çok amaçlı kombisi Dokker Combi Stepway, yeni tasarım detaylarına sahip özel bir seri olan...
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen, küresel ısınmanın en şiddetli yaşandığı yerlerden biri olan Kanada’nın Baffin Adası’nda açlıktan ölmek üzere olan bir kutup ayısını görüntüledi.
Fotoğraf : Markus Varesvuo
İngiliz fotoğrafçı Tim Flach, son çalışmasında nesli tükenmekte olan türleri fotoğrafladı.
Dünya genelinde düzenlenen geleneksel “The Comedy Wildlife Awards” fotoğrafçılık yarışmasının finalistleri belli oldu.
Bağımsızlıklarına düşkünlüğü ile bilinen kediler, sıradışı oturma pozisyonlarıyla şaşırtıyor. Rahatına fazlasıyla özen gösteren bazı kedilerin...
Meteoroloji ve Halk Takvimi
< 2018 >
Mayıs
«
»
Paz
Paz
Sal
Çar
Per
Cum
Cum
Nisan
Nisan
1
2
3
4
 • Çiçek Fırtınası
  Bütün gün
  04-05-2018-05-05-2018

  Çiçek Fırtınası: Halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 4-5 Mayıs’ta beklenen fırtınadır.

5
6
7
 • Mayıs Fırtınası
  Bütün gün
  07-05-2018-09-05-2018

  Halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 7-9 Mayıs’ta beklenen fırtınadır. Bu fırtınaya halk takviminde herhangi bir isim verilmemiştir.

8
9
10
11
 • Mevsimsiz Soğuklar
  Bütün gün
  11-05-2018-14-05-2018

  Halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 11-14 Mayıs’ta beklenen meteorolojik hadisedir. Bu soğuklara halk takviminde herhangi bir isim verilmemiştir. Mevsimsiz soğuklar olarak adlandırılmıştır.

12
13
14
15
16
17
18
19
 • Kokulya Fırtınası
  Bütün gün
  19-05-2018-21-05-2018

  Kokulya Fırtınası: Halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 19-21 Mayıs’ta beklenen fırtınadır.

20
21
 • Ülker Fırtınası
  Bütün gün
  21-05-2018-22-05-2018

  Ülker Fırtınası: Halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 21-22 Mayıs’ta beklenen fırtınadır.

22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Haziran
Haziran
Etiket Bulutu

İstanbul Hava Durumu


İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış derken genel anlamda birçok kişi başta İstanbul Hava durumu konusu olmak üzere meteoroloji ile ilgili çeşitli bilgileri alma arayışı içerisinde! Web sitemiz, sizlere çeşitli aralıklarla güncellenen tüm şehirlere ait hava durumunu %98 doğru tahminlerle sunuyor, bu sayede günlük hayatta ve iş hayatınızda sürpriz hava durumu ile karşılaşmanızı ve hava şartlarından dolayı mağdur olma ihtimalinizi en düşük seviyelere indiriyor! Bilindiği gibi günümüz şartlarında birçok kişi istanbul hava durumu başta olmak üzere yaşadığı şehire ait hava tahminlerini alabilmek açısından site arayışı içerisindedir!

Meteoroloji ile ilgili bilgileri almak için doğru yerdesiniz. Sizleri hep bir adım öncelikli planda tutmak bakımından İstanbul hava durumu verilerinin yanında Ankara hava durumu, İzmir hava durumu gibi birçok şehre ait hava durumu verilerini sunmaktayız. Dilediğiniz gibi bilgi edinmek ve doğru hava durumu tahminlerini ele almak açısından tercihinizi sitemizden yana kullanın. Her gün binlerce kullanıcı, yanlış edindiği bilgiler nedeniyle günlük planlarını değiştirmektedir. Meteoroloji günlük yaşamın en önemli parçalarından biridir. Web sitemiz sizler için başta yağmur ne zaman yağacak, kar ne zaman yağacak gibi sorular olmak üzere ve meteorolojiyle ilgili tüm konulara ilişkin olarak bilgi sunmayı hedeflemektedir.

Bölgesel ve ile göre doğru hava tahminlerini sunan sitemiz, bu sayede istanbul hava durumu konusu başta olmak üzere birçok konuyla ilgili olarak sizlere en doğru bilgileri sunup, buna göre önlem almanızı sağlıyor. En kritik mevsim dönemeçlerinde olabildiğince tedarikli olmak ve meteoroloji haberlerini sıklıkla takip etmek gerekiyor. Web adresimiz üzerinden tüm bu konulara ilişkin bilgiler bulmak ve doğru tahmin akışlarını takip etmek fazlaca söz konusu olan bir durum niteliği olarak görülmektedir. Hemen siz de sitemiz üzerinden günlük takibinizi yapabilir, hava durumlarına ilişkin net fikirler elde edebilirsiniz.

Günümüz şartlarında kitlelerin büyük bir bölümü bu tip hava değişimleri ve mevsimsel oluşan yağış durumlarını öğrenmek adına güvenilir bir site aramaktadır. Bu açıdan düşünüldüğü zaman hem Meteoroloji kaynaklı fikirler sunan adresimiz, hem de yağış durumlarını an itibariyle sizlere aktarmaktan geri kalmamaktadır. Böylesi bir çalışma dahilinde artık sorunsuz hizmet alabileceğiniz gibi, illere bölünmüş olan hava tahminlerinin tamamını değerlendirmek de söz konusu oluyor. Özellikle seyahat eden kullanıcılar, doğru hava tahmini sunan web sitelerine ciddi anlamda ilgi göstermektedir. Böylesi bir çalışma ile beraber artık doğru fikirler elde etmek ve tüm tahminleri ele almak fazlası ile söz konusu.

Hava Forum sitesi, hava durumu verilerinin yanında meteoroloji ile ilgili tüm kaynakları takipçileriyle buluşturmaktadır. Sayısal modeller, meteorolojik diyagramlar, radar görüntüleri, uydu görüntüleri, kar kalınlıkları, deniz suyu sıcaklıkları, kayak merkezlerindeki hava durumu, şehirlere ait hava durumu, deniz raporları, rüzgar raporları, denizlerdeki rüzgar durumu gibi birçok meteorolojik verileri ziyaretçilerine sunmaktadır. Meteorolojik verilerin yanında, ana sayfamızdan her gün güncellenen çeşitli meteorolojik ve bilimsel haberler yayınlanmaktadır. Yayınlanan meteorolojik haberlerle ve bilimsel haberlerle daima güncellik hedeflenmektedir. Hava Forum, sadece meteoroloji sitesi olarak düşünülmemelidir. Hava Forum sitesinde meteorolojiye ilgi duyan, gönüllü meteorologlar olarak adlandırılan kişiler toplanmaktadır. Forum sayfası kısmında her gün binlerce kişi yazışmalar yapmakta, bilgiler vermekte veya bilgiler almaktadır. Dolayısıyla Hava Forum, hem bir meteoroloji anlamında haber sitesi hem de kullanıcıların birbirleriyle etkileşim halinde oldukları meteorolojik forum sitesidir. Hava Forum sitesinde yayınlanan tahminler, uyarılar, bilgilendirmeler sadece bu siteyi ziyaret edenlere yöneliktir. Unutulmamalıdır ki, hava durumunda ve hava tahmininde kesinlik yoktur.

İstanbul 1 aylık hava durumu İstanbul son hava durumu Ankara 1 aylık hava durumu