İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

ABD’de kar nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi !

ABD’de kar nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi !
5
+ - 0

Kar Fırtınası Bekleniyor !

ABD’nin “doğu yakası”nda bulunan New York ve New Jersey eyaletlerinde bugün (salı) beklenen kar ve tipi dolayısıyla olağanüstü hal ilan edildi. New York Valisi Cuomo, aldığı olağanüstü hal kararı gereği Sabah 4:00’dan itibaren tren seferlerinin askıya alındığını bildirdi. Meteoroloji yetkilileri, New York’ta pazartesi gece başlaması beklenen kar yağışının sabah 6:00 civarında yoğunluğunu artıracağını kaydetti.

Kar yağışı ve fırtına beklentisiyle ilgili açıklama yapan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da “Beyaz felakete hazır olmak zorundayız” dedi. Blasio, New Yorklular’dan “yarın için planlarını yollarda olmamak üzere” yapmalarını istedi.

Kent içinde metro seferleri sabah 4:00’dan itibaren durdurulurken, New York’tan kuzeye uzanan Metro-North ve Long Island’a uzanan LIRR hatlarında karla mücadele için 3 bin kişinin görevlendirildiği bildirildi.

Kar yağışı boyunca vapurların seferlerine devam edeceği New York’ta, yollarda bin 600 kar küreme aracıyla, 689 tuz serpme kamyonunun görev yapacağı bildirildi. Şu ana kadar New York’taki JFK Havalimanı’nda 463 ve LGA Havalimanı’nda da 523 uçuş iptali oldu. Bu arada, New York’ta bulunan Birleşmiş Milletler Genel Merkez binasının da kar yağışı nedeniyle salı günü kapalı olacağı açıklandı.

Haber: AA

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap