İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Çarşamba Yağışlı Hava Geliyor

Çarşamba Yağışlı Hava Geliyor
7
+ - 0

Yağmur ne zaman gelecek?

Yurdumuzun, Çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girmesi tahmin ediliyor. Beklenen bu yağışlı hava dalgasıyla birlikte sıcaklıklarda 3-5 derecelik düşüş yaşanacak. Bu sıcaklık düşüşüyle birlikte Batı bölgelerde gündüz sıcaklıkları 11-15 derece arasında seyredecek. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise sıcaklıklar gündüz 4-8 derece arasında olacağından buralarda da yağışın yağmur olarak düşmesi tahmin ediliyor.

Yağışlı hava dalgasının özellikle Perşembe günü Akdeniz ile Güney Marmara ile İç Anadolu Bölgesi’nin batısında kuvvetli sağanak şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. Son hava durumu verilerine göre yağışlı havanın Cumartesi akşamından itibaren yurdun doğusuna doğru kayması ve Pazar günü sadece doğu kesiminde görülmesi bekleniyor.

45704 Çarşamba Yağışlı Hava Geliyor Haberler

Hafta sonu hava durumu

Hafta sonu hava durumu raporları incelendiğinde Cumartesi yurdun büyük bir kısmı güne yağışla uyanabilir. Cumartesi öğleden sonra ise yağış batı bölgelerden çekilmeye başlayacak. Pazar günü Doğu Anadolu Bölgesi haricinde yağış beklenmiyor. Pazar günü batı bölgelerdeki hava durumu parçalı, az bulutlu olması tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap