Web
Analytics

Çeşitli İçerikler

Havalar Ne Zaman Isınır? Sıcaklıklar Ne Zaman Yükselecek?

 Havalar Ne Zaman Isınır? Sıcaklıklar Ne Zaman Yükselecek?
Okunuyor Havalar Ne Zaman Isınır? Sıcaklıklar Ne Zaman Yükselecek?

Havalar Ne Zaman Isınacak? Sıcaklıklar Ne Zaman Yükselecek? İşte son raporlar…

Tahminlere göre yurdumuz 1 Haziran itibarıyla yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. 1 Haziran Pazartesi günü yurdun batı kesimlerinden başlayarak serin ve yağışlı hava dalgası yurdu etkisi altına alıyor. Sıcaklıklar gündüz 17-20 derece arasına gerileyecek. Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde yeni haftada gök gürültülü, şimşekli, yıldırımlı sağanak yağmur geçişleri bekleniyor.

Hafta Sonu Isınma Başlıyor…

Yeni haftada görülmesi beklenen serin ve yağışlı hava şartlarının ardından 5-6 Haziran’dan itibaren yurdumuza sıcak hava dalgası geliyor. Beklenen sıcak hava dalgasıyla birlikte ani bir ısınma gerçekleşecek. İstanbul’da hafta sonu gündüz sıcaklıkları 28-31 derecelere, İzmir’de 33-36 derecelere, Ankara’da 29-32 derecelere çıkacak. Ancak beklenen bu ısınma uzun soluklu gözükmüyor. 10-12 Haziran civarı yani sonraki hafta ortasında tekrar bir serin ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin görüldüğü hava şartları etkili olabilir.

Mevsim Normalleri Üzerine Çıkıyoruz…


İstanbul için sıcaklık ve yağış tahmin modellerinin grafiğe dökülmüş hali. Kırmızı çizgi mevsim normallerindeki sıcaklığı göstermektedir. Grafik, kırmızı çizgiyi aşan günlerde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağına işaret etmektedir.

office 2016 lisans satın al

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Sıcak Lazım
  Sıcak Lazım
  ziyaretci
  1 sene önce

  Isınsın yazı özledikk

  Cevapla
  4
Giriş Yap
Yazı Ekle