İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Haziran ayının ilk haftaları gündüz ılık, geceleri serin…

Haziran ayının ilk haftaları gündüz ılık, geceleri serin…
6
+ - 0

Haziran ayının ilk 10-12 günü gündüz sıcaklıkları yurt genelinde ilkbahar değerlerinde olacak. Yaz sıcaklık değerlerine göre normallerin biraz altında seyredecek. Haziran ayının bu ilk 10-12 günü içinde yurt genelinde (Kıyı Ege, Akdeniz sahil şeridi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç) insanları rahatsız edecek bir sıcak hava dalgası beklenmiyor.   Kıyı Ege, Akdeniz sahil şeridi ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklar görülecek.

Sıcaklıklar yurt genelinde (Kıyı Ege, Akdeniz sahil şeridi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç) gündüzleri ılık (20-26 derece civarı) değerlerde olacakken, geceleri ise serin (10-16 derece civarı) değerlerde seyredecek.  Ilık havalarla birlikte Akdeniz ve İç Bölgelerde bu süreçte yağışlı günlerin sayısı fazla olacak.

İstanbul’da sıcaklıklar gündüz genelde 24-26 derece arasında seyredecek. Geceleri ise 14-16 derece arasında seyredecek. Bu süreçte insanların giyim konusunda dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü gündüz kısa kolla, ince kıyafetlerle dolaşan bir insan akşam ve gece sıcaklıkların 15-16 derecelere düşmesiyle üşüyecektir, bizden uyarı akşam ve geceleri dışarı çıkanlar üzerine ekstra giyecek bir şey almaları 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap