İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

6 Saatte 45 Bin Şimşek Çaktı!

6 Saatte 45 Bin Şimşek Çaktı!
2
+ - 0

Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı hava dalgası dün gece Marmara ve Karadeniz’de 6 saatte 45 bin şimşek ve yıldırıma neden oldu.

Pazartesi akşam saatlerinden itibaren Trakya üzerinden yurda giriş yapan serin hava dalgası ile Marmara Bölgesi üzerinde bulunan sıcak hava dalgası çarpışınca gece boyunca meteorolojik açıdan bol aksiyonlu anlar yaşandı. Havadaki kararsızlık değerlerinin en yüksek seviyelere çıktığı gecede Marmara Bölgesi’nde ve özellikle İstanbul’da binlerce gök gürültüsü, şimşek ve yıldırım aktivitesi gerçekleşti. Gece boyunca elektrik yüklü bulutlar adeta elektrik fırtınası yaşattı.

6 SAATE 45 BİN ŞİMŞEK VE YILDIRIM!

simsek-animasyon 6 Saatte 45 Bin Şimşek Çaktı! Haberler
Salı gününün ilk saatleri ile sabah saatleri arasında İstanbul’da 10 bin, Marmara Bölgesi genelinde ise 45 bin şimşek ve yıldırım aktivitesi gerçekleşti. Gök gürültülü, şimşek ve yıldırımın aşırı düzeyde olduğu sağanak yağmurlu gecede özellikle İstanbulluların çoğu uykusundan uyandı. Bu tür hava olaylarına ilgi duyanlar için etkileyici bir gece olurken, fobisi olanlar için ise korkutucu bir gece oldu.
[ilgiliicerik icerik_id=”15713″]

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap