arama

Soğuk Hava Geliyor, Kar Yolda!

kar ne zaman yagacak

Soğuk Hava Geliyor !

Yurdumuzda yaklaşık 10 gündür etkisini sürdüren güneşli, durgun hava bugün Doğu Bölgeler’den başlayarak sona erecek. Meteorolojinin son hava durumunda göre bugünden sonra sıcaklıklar tüm yurtta 6 derece birden düşecek. Özellikle doğu illerinden başlayarak kar yağışlarının başlaması bekleniyor. Kış soğuğu Ocak ayı civarında tüm ülkeyi etkisi altında almış olacak.
istanbul-kar-resimleri

Ay sonuna doğru Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar bekleniyor. Son hava tahminine göre İstanbul’da hava parçalı bulutlu, zamanla kuzeyi çok bulutlu olacak. Sabah ve gece kentin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Detaylı hava durumu için tıklayınız. Mobil hava durumu için  tıklayınız.


İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, “Halk arasında bilinen adıyla ‘pastırma yazı’nın yavaş yavaş sonuna gelindi. Cumartesi son gün. Bugün’den sonra hava sıcaklıkları, ülke genelinde ortalama 5-6 derece düşecek. Özellikle Doğu Bölgesi’nde sıcaklıklarda azalma bekliyoruz. Bu ayın sonuna doğru doğuya kışın geleceğini söyleyebiliriz. Sonra yavaş yavaş batıya doğru ilerleyecek. Ocak civarında da tüm ülkeyi etkisini altına almış olacak” dedi.

 • Süleyman
  3 sene önce

  Kar yağacağı havalardan belliydi zaten. Çok sert bu aralar. Allah dışarıda olanların yardımcısı olsun.

  1
  yorum beğen
 • okul öncesi
  3 sene önce

  haydi artık gelsn soğuk hava ve kar 🙂

  1
  yorum beğen
 • Leyla
  3 sene önce

  Artık ciddi anlamda soğuklar başladı, millet hasta oluyor hep. Dikkatli olmak lazım.

  1
  yorum beğen
 • Karcı
  3 sene önce

  Artık hasret bitiyor,atkılar bereler çıksın

  1
  yorum beğen
 • mehmet gürsen
  3 sene önce

  artık kalın giyinmek lazım

  1
  yorum beğen