arama

Trakya ve İstanbul’da Kar Yağışı…

Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava geliyor. Sıcaklıklar hızla düşecek, kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. İşte detaylar...

Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ve model tahminlerine göre yurdumuz bu akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı ve soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Soğuk hava dalgasıyla birlikte Trakya’dan başlayarak sıcaklıklar hızla düşüşe geçecek. Yağmur şeklinde başlayacak yağışlar gece saatlerinden itibaren Trakya kesiminde kara dönecek. Kar yağışı Çarşamba gün boyu aralıklarla devam edecek.

İSTANBUL’DA KUVVETLİ RÜZGAR VE KAR İHTİMALİ VAR!


 

Soğuk ve yağışlı hava Çarşamba ilk saatlerden itibaren İstanbul’a da giriş yapacak. Meteorolojik modellere göre Çarşamba ilk saatlerde mega kent İstanbul’da kuvvetli rüzgarla birlikte yağmur şeklinde görülecek yağışlar öğleden sonra ve akşam saatlerinde il genelinde sıcaklıkların kar seviyelerine inmesiyle birlikte karla karışık yağmur ve yer yer kara dönmesi tahmin ediliyor. Olası kar yağışı Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Esenyurt ve çevresi ile rakımı yüksek Sarıyer, Ümraniye, Çekmeköy gibi ilçelerde daha belirgin görülecek.

Gelen Aramalar: bu hafta hava nasil olacak hava forum, yılbaşı hava forum 2019, yilbasi hava forum 2019 kar
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Onur
  4 hafta önce

  Havaforum lutfen yanitla bağcilara yagarmi istanbul bağcilar ?

  1
  yorum beğen
 • harun isik
  4 hafta önce

  Kütahya ilçesi gediz gelecekmi

  1
  yorum beğen