Web Analytics
Trakya ve İstanbul'da Kar Yağışı... | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi

Trakya ve İstanbul’da Kar Yağışı…

Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava geliyor. Sıcaklıklar hızla düşecek, kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. İşte detaylar...
istanbul-ikliminin-ozellikleri Trakya ve İstanbul'da Kar Yağışı... Haberler

Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ve model tahminlerine göre yurdumuz bu akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı ve soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Soğuk hava dalgasıyla birlikte Trakya’dan başlayarak sıcaklıklar hızla düşüşe geçecek. Yağmur şeklinde başlayacak yağışlar gece saatlerinden itibaren Trakya kesiminde kara dönecek. Kar yağışı Çarşamba gün boyu aralıklarla devam edecek.

İSTANBUL’DA KUVVETLİ RÜZGAR VE KAR İHTİMALİ VAR!

20181218_140202 Trakya ve İstanbul'da Kar Yağışı... Haberler

 

Soğuk ve yağışlı hava Çarşamba ilk saatlerden itibaren İstanbul’a da giriş yapacak. Meteorolojik modellere göre Çarşamba ilk saatlerde mega kent İstanbul’da kuvvetli rüzgarla birlikte yağmur şeklinde görülecek yağışlar öğleden sonra ve akşam saatlerinde il genelinde sıcaklıkların kar seviyelerine inmesiyle birlikte karla karışık yağmur ve yer yer kara dönmesi tahmin ediliyor. Olası kar yağışı Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Esenyurt ve çevresi ile rakımı yüksek Sarıyer, Ümraniye, Çekmeköy gibi ilçelerde daha belirgin görülecek.

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Onur2 sene önce
  • Havaforum lutfen yanitla bağcilara yagarmi istanbul bağcilar ?

  • harun isik2 sene önce
  • Kütahya ilçesi gediz gelecekmi