Karadeniz ve Doğu Anadolu’da Kar…

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da Kar…

Yurdumuz bu aralık ayının ilk günü ile birlikte soğuk havanın etkisi altına girdi. Soğuk hava özellikle yurdun doğusunda daha etkili olacak. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinde kar etkili olacak. Doğu Karadeniz sahil şeridinde ise yağışlar karla karışık yağmur ve ara ara kar şeklinde görülecek. Ancak rakım arttıkça yağışlar doğrudan kar şeklinde düşecek.

Doğu Karadeniz’de özellikle rakımı yüksek kesimler Perşembe gecesi ile Cuma günü kar alacak ve buna bağlı beyaz örtü oluşumları olacaktır. Sahil şeridinde ise tahmini(4-5 derece) sıcaklık değerleri göz önüne alındığında beyaz örtü oluşması beklenmemektedir. Halk arasında pek sevilmeyen, kısa süreli “cıvık cıvık” kar örtüsü oluşabilir. Yüksek kesimlerde ise 10-30 santimetre kar örtüsü oluşma ihtimali yüksek !

Perşembe günü kar yağışı beklenen şehirler:

Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin

Cuma günü kar yağışı beklenen şehirler:

Bolu, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Ardahan, Artvin, Kayseri, Yozgat, Çorum, Çankırı, Sivas

Cuma günü ağırlıklı karla karışık yağmur beklenen şehirler:

Ordu, Giresun, Trabzon, Rize (Bu şehirlerimizin sahil şeridinde, denize sıfır yerlerinde karla karışık yağmur beklenirken, rakımın biraz arttığı yerlerinde kar beklenmektedir.)

Cumartesi günü kar yağışı beklenen şehirler:

Artvin, Ardahan

 

Bu İçeriği Paylaş!Bu içeriğe ifade gönderebilirsiniz!
  • Şaşırdım
  • Beğendim
  • Üzüldüm
  • Sinirlendim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.