İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da Kar…

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da Kar…
5
+ - 0

Yurdumuz bu aralık ayının ilk günü ile birlikte soğuk havanın etkisi altına girdi. Soğuk hava özellikle yurdun doğusunda daha etkili olacak. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinde kar etkili olacak. Doğu Karadeniz sahil şeridinde ise yağışlar karla karışık yağmur ve ara ara kar şeklinde görülecek. Ancak rakım arttıkça yağışlar doğrudan kar şeklinde düşecek.

Doğu Karadeniz’de özellikle rakımı yüksek kesimler Perşembe gecesi ile Cuma günü kar alacak ve buna bağlı beyaz örtü oluşumları olacaktır. Sahil şeridinde ise tahmini(4-5 derece) sıcaklık değerleri göz önüne alındığında beyaz örtü oluşması beklenmemektedir. Halk arasında pek sevilmeyen, kısa süreli “cıvık cıvık” kar örtüsü oluşabilir. Yüksek kesimlerde ise 10-30 santimetre kar örtüsü oluşma ihtimali yüksek !

9 Karadeniz ve Doğu Anadolu'da Kar... Haberler

Perşembe günü kar yağışı beklenen şehirler:

Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin

Cuma günü kar yağışı beklenen şehirler:

Bolu, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Ardahan, Artvin, Kayseri, Yozgat, Çorum, Çankırı, Sivas

Cuma günü ağırlıklı karla karışık yağmur beklenen şehirler:

Ordu, Giresun, Trabzon, Rize (Bu şehirlerimizin sahil şeridinde, denize sıfır yerlerinde karla karışık yağmur beklenirken, rakımın biraz arttığı yerlerinde kar beklenmektedir.)

Cumartesi günü kar yağışı beklenen şehirler:

Artvin, Ardahan

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap