İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Havalar Ne Zaman Isınacak? Nerede Bu Yaz?

Havalar Ne Zaman Isınacak? Nerede Bu Yaz?
+ - 0

Sıcak Hava Ne Zaman Gelecek? Havalar Ne Zaman Isınıyor?

Yaz mevsimine geldik ve birçok kişinin aklında havalar ne zaman ısınacak sorusu var. 2021 ilkbahar mevsimi genellikle serin havalarla geçti. Benzer şekilde 2021 yaz mevsimi başlangıcı da genellikle mevsim normallerinin altındaki sıcaklıklarla geçiyor. Pandemi süresince evlerinde kalan insanlar yaz tatili planlarını yaptığından havaların ısınması büyük önem taşıyor. Mutlu bir tatil planı için sıcak hava ihtiyacı bulunmaktadır. Serin giden havaların da etkisiyle deniz suyu sıcaklıkları da düşük seviyelerde seyrediyor. Peki sıcak hava için son tahminler neler? Havalar ne zaman ısınıyor, sıcak hava ne zaman gelecek işte detaylar…

yaz-ne-zaman-gelecek-sicaklar Havalar Ne Zaman Isınacak? Nerede Bu Yaz? Haberler
Tıklayarak görseli büyütebilirsiniz.

Öncelikle yeni haftada yaz havasını bekleyenler için kötü bir haberimiz var. 13 Haziran Pazar öğlen saatlerinde Trakya kesiminde; akşam/gece saatlerinden itibaren başta İstanbul olmak üzere Marmara, Batı Karadeniz ile İç Anadolu Bölgesi’nde yerel sağanak yağmur geçişleri bekleniyor. 13 Haziran Pazar gününü 14 Haziran Pazartesi gününe bağlayan ilk saatlerden itibaren sıcaklıklarda düşüş bekleniyor. Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgelerinde özellikle 14 Haziran Pazartesi, 15 Haziran Salı ve 16 Haziran Çarşamba günleri sonbahar tadında aralıklarla sağanak yağışların görüldüğü bir süreç bekleniyor. Bu bölgelerin yanında Ege ve Akdeniz’de Pazartesi ve Perşembe günleri aralıklarla yağmur ihtimali bulunmaktadır.

Yaz sıcaklarının gelişi 19-20 Haziran Cumartesi ve Pazar günleri ile 21 Haziran Pazartesi ile başlayan yeni haftayı bulacak gibi gözüküyor. Yukarıdaki grafikten de görüldüğü üzere tahminlere göre 22-28 Haziran tarihlerinde mevsim normallerindeki yaz sıcaklıklarına ulaşıyoruz. Değişime açık olmakla birlikte Haziran ayının son haftası yaz mevsimi başlıyor. (Hava Forum 12.06.2021)

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap