İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul ve çevresinde sağanak yağmur!

İstanbul ve çevresinde sağanak yağmur!
Yağmur ne zaman yağacak
4
+ - 0

Hafta sonu boyunca etkili olan lodos fırtınası batı bölgelere kuvvetli sağanak yağmur getiriyor. Sıcaklıklar 7-8 derece birden düşecek, özellikle akşam saatlerine dikkat!

Batı bölgelerde etkili olan lodos fırtınası bugün akşam saatlerine doğru Kıyı Ege ile Marmara Bölgesi‘ne yağış getirecek. Güney yönlü ılık bir rüzgar olan lodos akşam saatlerinde yerini kuzey yönlü soğuk rüzgarlar olan Yıldız ve Poyraza bırakacak.  Rüzgarın kuzeye dönmesiyle birlikte akşam saatlerinde sıcaklıklarda 7-8 derece birden düşüş gerçekleşecek. Sıcaklığın düştüğü bu anlarda yağışın da kuvvetlenmesi bekleniyor. Özellikle İstanbul ve çevresinde akşam 19:00-00:00 arası kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor.

istanbul-da-yagmur-serinligi İstanbul ve çevresinde sağanak yağmur! Haberler Uyarılar

İstanbullular akşam saatlerine dikkat!

Trakya kesiminde öğleden sonra başlaması beklenen yağışların, akşama doğru (16:00-17:00 itibariyle) İstanbul ve çevresinde de başlaması bekleniyor. İstanbul’da yağışın ilk başladığı anlarda 15-16 derecelerde seyredecek sıcaklıklar rüzgarın yön değiştirdiği anlarda (19:00-21:00 civarı) 7-8 derece birden düşecek. İstanbul’da sıcaklığın ani bir şekilde düşmesinin beklendiği saatler olan 19:00-21:00’de yağmur da kuvvetlenecek. Mega şehirde 19:00-21:00’den gece yarısına kadar kuvvetli sağanak yağmur etkili olacak. Şehir merkezinde metrekareye 25-30 kilogram yağış düşmesi bekleniyor. Sıcaklıklar 1-2 saat içerisinde 7-8 derece birden düşerek akşam ve gece saatlerinde 6-7 derecelere gerileyecek. Yağışın hafif bir şekilde sabah erken saatlerde (05:00-08:00) görüldükten sonra kesmesi tahmin ediliyor.  Pazartesi 09:00-10:00’dan sonra İstanbul’da yağmur beklenmiyor, öğlen saatlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor.

yagis-gif-animasyon2 İstanbul ve çevresinde sağanak yağmur! Haberler Uyarılar
Metrekareye düşmesi beklenen yağış miktarları

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap