İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Trakya’da yoğun kar bekleniyor!

Trakya’da yoğun kar bekleniyor!
7
+ - 0

Trakya’da yoğun kar bekleniyor, kar kalınlığı yer yer 30-40 santimetreyi bulabilir!

Sibirya kökenli kutup soğukları Avrupa’da son 40 yılın en kuvvetli kış koşullarını yaşatıyor. Avrupa’da etkili olan soğuk hava dalgası dönüş hareketinde Marmara’da kara neden olacak. Kar yağışı özellikle Trakya kesiminde yoğun şekilde görülecek. Trakya kesiminde son yıllarda nadir görülen kuvvette kar bekleniyor…

Basliksiz-1 Trakya'da yoğun kar bekleniyor! Haberler Uyarılar

Edirne ve Kırklareli’de Salı gününden itibaren sıcaklıklar gündüz bile sıfırın altında kalacak.  Salı günü aralıklarla hafif karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişleri bekleniyor. Çarşamba sabah saatlerinden sonra ise, Ege ve Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni yağışlı hava dalgası ile Trakya üzerindeki soğuk hava dalgasının kesişmesiyle yoğun kar yağışları görülecek. Çarşamba sabahı ile Perşembe ilk saatler arasında Trakya’da 15-35 cm yer yer 35-45 cm kar örtüsünün oluşması bekleniyor.

Trakya kesimi ile özellikle sınır hattında; 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle, ulaşımda aksamalar ile buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haber Tarihi: 25/02/2018, Hava Forum

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap