İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

UYARI: Sıcak Havaya Dikkat !

UYARI: Sıcak Havaya Dikkat !
6
+ - 0

Yurdumuz bugünden (Çarşamba) itibaren sıcak hava dalgasının etkisi altına giriyor.  Sıcak hava dalgası tüm yurtta sıcaklıkları arttıracak. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 6-8 derece, yer yer 10-11 derece üzerine çıkacak. Etkili olması beklenen bu sıcak hava dalgasıyla birlikte birçok şehirde uzun yıllardır ölçülmeyen sıcaklık değerleri ve yer yer rekor değerde sıcaklıklar ölçülebilir.

 

 

 

En Sıcak Günler Hafta Sonu !

antalya-ve-mugla-da-yuksek-sicaklik-dusuk-nem-uyarisi-5996906 UYARI: Sıcak Havaya Dikkat ! Haberler

Sıcak hava dalgasının en çok etkili olacağı günler hafta sonuna denk geliyor. Hafta sonu yurt geneli sıcaktan adeta kavrulacak.  Cumartesi ve Pazar günleri birçok şehirde ekstrem sıcaklık değerinin ölçülme ihtimali çok yüksek ! Böylesine etkili bir sıcak hava dalgasının hafta sonuna denk gelmesi başka bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor. İnsanların genelde izinli olduğu hafta sonunda, dışarıda vakit geçirmek isteyenler dikkatli olmalı. Başta yaşlılar ve çocuklar olmak üzere özellikle 10.00 ile 16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına direk olarak maruz kalınmaması hususunda vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  Hava Forum olarak hafta sonu vakit geçireceklere tavsiyemiz, zorunlu kalınmadıkça öğlen saatlerinde güneş altında dolaşmak yerine gölge ve serin yerler tercih edilmeli. Denize girerek serinlemek isteyenlerin de deniz içinde fazla vakit geçirmemeleri bunun yerine gölge bir alanda vakit geçirmeleri sağlık açısından faydalı olacaktır.

Rekor Sıcaklık Değerleri Ölçülebilir !

asiri_sicaklarin_sebebi_bakin_ne_cikti_1436508570_0342 UYARI: Sıcak Havaya Dikkat ! Haberler

Etkili olmasını beklediğimiz sıcak hava dalgasıyla birlikte birçok şehirde uzun yıllardır ölçülmeyen sıcaklık değerlerinin ölçülmesini bekliyoruz.

İşte hafta sonu gölgede termometrelerin göstermesini beklediğimiz sıcaklık değerleri :

İstanbul: 36 °C

Ankara: 40 °C

İzmir: 38 °C

Edirne: 38 °C

Şanlıurfa: 44 °C

Konya: 38 °C

Karabük: 43 °C

Düzce: 40 °C

Eskişehir: 40 °C

Erzurum: 32 °C

Iğdır: 37 °C

Kocaeli: 38 °C

Artvin: 36 °C

Hafta ortası sıcaklar 4-6 derece düşecek…

istanbullulara-gunesli-hava-surprizi-6863241_o UYARI: Sıcak Havaya Dikkat ! Haberler

Etkili olmasını beklediğimiz bu sıcak hava dalgası önümüzdeki hafta ortasına kadar etkili olacak. Önümüzdeki hafta ortası 19-20 Temmuz’dan itibaren ise sıcaklıklarda 4-6 derece düşüş bekleniyor.

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap