İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Yıla Karla Giriyoruz…

Yeni Yıla Karla Giriyoruz…
5
+ - 4

Kar Ne Zaman Gelecek?

Yurdumuz uzun süredir etkisinde kaldığı yüksek basınçtan kurtuluyor. Aralık ayına girdiğimizden bu yana genel olarak devam eden yağışsız, sisli, kirli hava ayın son günlerinden itibaren yerini soğuk ve yağışlı hava dalgasına bırakıyor. Yılbaşında hava durumu yurt geneli için soğuk ve yer yer kar yağışlı gözüküyor. Beklenen soğuk ve yağışlı havanın 30 ya da 31 aralık itibariyle Marmara’dan başlayarak yurda yayılması tahmin ediliyor.

 

2016’ya soğuk ve karlı giriyoruz…

yilbasi-hava-durumu-2 Yeni Yıla Karla Giriyoruz... Haberler

30-31 Aralık’tan itibaren etkili olmasını beklediğimiz soğuk ve yağışlı hava dalgası 2016’nın ilk üç dört gününe de sarkacak gibi gözüküyor. Bu soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla birlikte birçok şehir de mevsimin ilk kar yağışı görülecek. Başta Marmara Bölgesi olmak üzere Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok şehirde karla karışık yağmur ve kar yağışı tahmin ediliyor.  Kar yağışı özellikle Marmara, Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde epey etkili olmasını bekliyoruz, vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

Birçok şehirde kar bekleniyor !

5zmvs8 Yeni Yıla Karla Giriyoruz... Haberler

30-31 Aralık’tan itibaren birçok şehirde kar yağışı bekliyoruz. Aylardır en çok merak edilen soru olan “kar ne zaman yağacak” sorusuna cevap ayın son günlerine ve yılın ilk günlerine kaldı. İşte ayın son günleri ve yılın ilk günlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklediğimiz bazı şehirler : İstanbul, Ankara, Samsun, Eskişehir, Erzurum, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çorum, Trabzon, Düzce, Sinop, Tokat, Rize, Amasya, Kastamonu, Zonguldak, Ordu, Artvin, Karabük, Bartın, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Bolu, Adıyaman, Batman, Siirt…

Bu soğuk ve kar yağışlı hava dalgasını iki hafta önceden, ilk duyuran Hava Forum’u takip etmeye devam edin !

Bu şehirler dışında birçok çevre şehirlerde de kar beklentimiz vardır.  Yılbaşında hava durumu genel olarak bu şekildedir, detaylı rapor ve haberimiz önümüzdeki hafta içi yayınlanacaktır.

 

Hava durumu sayfamızdan şehirlere ait hava tahminine ulaşabilirsiniz.
Mobil görünüm tahminler için tıklayınız.

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. İç anadoludan sadece 2 şehiri yazmışsınız. Birkaçtane daha yazsaydınız ya.

  2. Peki bu kar yağışı ( İstanbul için ) Nasıl olacak ? Cıvık bi yandan da eriyen bir yağış mı yoksa örtü oluşturacak bir yağış mı

    • 8 sene önce

      Yer sıcaklıklarına bağlı, şu anki verilere göre İstanbul’da yüksek kesimlerde örtü açısından zorluk gözükmüyor lakin alçak kesimler için henüz net ifade kullanamıyoruz. Bir iki güne netleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.