Yeni Yıla Karla Giriyoruz…

sanalmemleket zonguldak (8)

Başlıklar

Kar Ne Zaman Gelecek?

Yurdumuz uzun süredir etkisinde kaldığı yüksek basınçtan kurtuluyor. Aralık ayına girdiğimizden bu yana genel olarak devam eden yağışsız, sisli, kirli hava ayın son günlerinden itibaren yerini soğuk ve yağışlı hava dalgasına bırakıyor. Yılbaşında hava durumu yurt geneli için soğuk ve yer yer kar yağışlı gözüküyor. Beklenen soğuk ve yağışlı havanın 30 ya da 31 aralık itibariyle Marmara’dan başlayarak yurda yayılması tahmin ediliyor.

 

2016’ya soğuk ve karlı giriyoruz…

yilbasi-hava-durumu

30-31 Aralık’tan itibaren etkili olmasını beklediğimiz soğuk ve yağışlı hava dalgası 2016’nın ilk üç dört gününe de sarkacak gibi gözüküyor. Bu soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla birlikte birçok şehir de mevsimin ilk kar yağışı görülecek. Başta Marmara Bölgesi olmak üzere Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok şehirde karla karışık yağmur ve kar yağışı tahmin ediliyor.  Kar yağışı özellikle Marmara, Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde epey etkili olmasını bekliyoruz, vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

Birçok şehirde kar bekleniyor !

30-31 Aralık’tan itibaren birçok şehirde kar yağışı bekliyoruz. Aylardır en çok merak edilen soru olan “kar ne zaman yağacak” sorusuna cevap ayın son günlerine ve yılın ilk günlerine kaldı. İşte ayın son günleri ve yılın ilk günlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklediğimiz bazı şehirler : İstanbul, Ankara, Samsun, Eskişehir, Erzurum, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çorum, Trabzon, Düzce, Sinop, Tokat, Rize, Amasya, Kastamonu, Zonguldak, Ordu, Artvin, Karabük, Bartın, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Bolu, Adıyaman, Batman, Siirt…

Bu soğuk ve kar yağışlı hava dalgasını iki hafta önceden, ilk duyuran Hava Forum’u takip etmeye devam edin !

Bu şehirler dışında birçok çevre şehirlerde de kar beklentimiz vardır.  Yılbaşında hava durumu genel olarak bu şekildedir, detaylı rapor ve haberimiz önümüzdeki hafta içi yayınlanacaktır.

 

Hava durumu sayfamızdan şehirlere ait hava tahminine ulaşabilirsiniz.
Mobil görünüm tahminler için tıklayınız.