İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler

Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini

Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini
6
+ - 4

2018 Kışı Nasıl Geçecek?

Bu kış sert mi geçecek?” “Bu kış yumuşak mı geçecek” gibi tüm sorularınızı tahminimizde yanıtlıyoruz. Sitemiz yazarlarından “Efsane-Semih” 2017-2018 kış mevsimi tahminini yayınladı.

Yayınlanan kış tahmininde Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege civarında bu kış mevsim normalleri altında sıcaklıklar bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklarla geçmesi beklenen bir kış tahmin ediliyor. Yurdun doğusunun ise mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklarla kışı geçirmesi tahmin ediliyor.

Sıcaklık anomali tahminlerinin yanı sıra yağış tahminleri de dikkat çekmektedir. Hava Forum’un 2018 kış yağış tahminlerine göre; Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile kısmen İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin üzerinde yağışlarla geçecek bir kış yaşanabilir.

2018-kisi-nasil-gececek-min Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini Haberler

“Efsane-Semih” yayınlamış olduğu kış tahmininde şöyle ifadelere yer verdi:
Öncelikle son güncellenen veriler ışığında Avrupa’da ki kış tahminini belirleyen en önemli etkenlerden biri olan QBO ,önümüzdeki kış mevsiminde negatif bekleniyor. Qbo’nun negatif olmasi Avrupa kıtasına Kutup soguklarının ve Sibirya soğuklarının kolayca inmesi demek oluyor. Geçmişte yaşadığımız efsane kışların çogunda doğulu QBO göze çarpıyor.

“Efsane-Semih”in kış tahmini yazısının devamını okumak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 7 sene önce

  İstanbul’da bol kar olur inşallah

 2. 7 sene önce

  Antep arafta kalmış …yarısı mevsim normalleri yarısı üstü. …..

 3. İzmire Kar Yağarmı Yağarsa Tutarmı

 4. 7 sene önce

  Umarım bursa da öyle soguk geçer mevsim normallerinin altında buz gibi dize kardar kar yağar inşallah ama son duruma bakılırsa öyle görünmuyor buraya kar taneleri zor geliyor 06/12/2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.