Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini

Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini

2018 Kışı Nasıl Geçecek?

Bu kış sert mi geçecek?” “Bu kış yumuşak mı geçecek” gibi tüm sorularınızı tahminimizde yanıtlıyoruz. Sitemiz yazarlarından “Efsane-Semih” 2017-2018 kış mevsimi tahminini yayınladı.

Yayınlanan kış tahmininde Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege civarında bu kış mevsim normalleri altında sıcaklıklar bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklarla geçmesi beklenen bir kış tahmin ediliyor. Yurdun doğusunun ise mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklarla kışı geçirmesi tahmin ediliyor.

Sıcaklık anomali tahminlerinin yanı sıra yağış tahminleri de dikkat çekmektedir. Hava Forum’un 2018 kış yağış tahminlerine göre; Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile kısmen İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin üzerinde yağışlarla geçecek bir kış yaşanabilir.

Hava Forum 2017 2018 Kış Tahmini

“Efsane-Semih” yayınlamış olduğu kış tahmininde şöyle ifadelere yer verdi:
Öncelikle son güncellenen veriler ışığında Avrupa’da ki kış tahminini belirleyen en önemli etkenlerden biri olan QBO ,önümüzdeki kış mevsiminde negatif bekleniyor. Qbo’nun negatif olmasi Avrupa kıtasına Kutup soguklarının ve Sibirya soğuklarının kolayca inmesi demek oluyor. Geçmişte yaşadığımız efsane kışların çogunda doğulu QBO göze çarpıyor.

“Efsane-Semih”in kış tahmini yazısının devamını okumak için tıklayınız.

Gelen Aramalar: bünyamin sürmeli kış tahmini 2018, Bünyamin Sürmeli Bu kış sert geçeceğini söyledi
Bu İçeriği Paylaş!Bu içeriğe ifade gönderebilirsiniz!
 • Şaşırdım
 • Beğendim
 • Üzüldüm
 • Sinirlendim
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kar Sever 34 dedi ki:

  İstanbul’da bol kar olur inşallah

 2. KARcanavarı dedi ki:

  Antep arafta kalmış …yarısı mevsim normalleri yarısı üstü. …..

 3. Hasanzz dedi ki:

  İzmire Kar Yağarmı Yağarsa Tutarmı

 4. Bayan WinterParadise dedi ki:

  Umarım bursa da öyle soguk geçer mevsim normallerinin altında buz gibi dize kardar kar yağar inşallah ama son duruma bakılırsa öyle görünmuyor buraya kar taneleri zor geliyor 06/12/2017

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.