Web
Analytics

Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini

 Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini
Okunuyor Hava Forum 2017-2018 Kış Tahmini

2018 Kışı Nasıl Geçecek?

Bu kış sert mi geçecek?” “Bu kış yumuşak mı geçecek” gibi tüm sorularınızı tahminimizde yanıtlıyoruz. Sitemiz yazarlarından “Efsane-Semih” 2017-2018 kış mevsimi tahminini yayınladı.

Yayınlanan kış tahmininde Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege civarında bu kış mevsim normalleri altında sıcaklıklar bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise mevsim normallerinde sıcaklıklarla geçmesi beklenen bir kış tahmin ediliyor. Yurdun doğusunun ise mevsim normallerinin biraz üzerindeki sıcaklıklarla kışı geçirmesi tahmin ediliyor.

Sıcaklık anomali tahminlerinin yanı sıra yağış tahminleri de dikkat çekmektedir. Hava Forum’un 2018 kış yağış tahminlerine göre; Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile kısmen İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin üzerinde yağışlarla geçecek bir kış yaşanabilir.

Hava Forum 2017 2018 Kış Tahmini

“Efsane-Semih” yayınlamış olduğu kış tahmininde şöyle ifadelere yer verdi:
Öncelikle son güncellenen veriler ışığında Avrupa’da ki kış tahminini belirleyen en önemli etkenlerden biri olan QBO ,önümüzdeki kış mevsiminde negatif bekleniyor. Qbo’nun negatif olmasi Avrupa kıtasına Kutup soguklarının ve Sibirya soğuklarının kolayca inmesi demek oluyor. Geçmişte yaşadığımız efsane kışların çogunda doğulu QBO göze çarpıyor.

“Efsane-Semih”in kış tahmini yazısının devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
4
 • Bayan WinterParadise
  Bayan WinterParadise
  ziyaretci
  4 sene önce

  Umarım bursa da öyle soguk geçer mevsim normallerinin altında buz gibi dize kardar kar yağar inşallah ama son duruma bakılırsa öyle görünmuyor buraya kar taneleri zor geliyor 06/12/2017

  Cevapla
  6
 • Hasanzz
  Hasanzz
  ziyaretci
  4 sene önce

  İzmire Kar Yağarmı Yağarsa Tutarmı

  Cevapla
  10
 • KARcanavarı
  KARcanavarı
  ziyaretci
  4 sene önce

  Antep arafta kalmış …yarısı mevsim normalleri yarısı üstü. …..

  Cevapla
  8
 • Kar Sever 34
  Kar Sever 34
  ziyaretci
  4 sene önce

  İstanbul’da bol kar olur inşallah

  Cevapla
  7
Giriş Yap
Yazı Ekle