İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

UYARI: İstanbul’da Yoğun Kar Yağışı!

UYARI: İstanbul’da Yoğun Kar Yağışı!
5
+ - 0

Sibirya kökenli kutup soğukları Avrupa’da son 40 yılın en kuvvetli kış koşullarını yaşatıyor. Avrupa’da etkili olan soğuk hava dalgası dönüş hareketinde İstanbul ve çevresinde kara neden olacak!

İstanbullular güne sağanak yağmurlu bir havayla uyandı. Sabah ve öğlen saatlerine doğru il genelinde sıcaklıklar 7-10 dereceye kadar çıkacak. Sıcaklık değerlerinin kar sınırının ötesinde olması sebebiyle öğlen saatlerine kadar yağışlar yağmur şeklinde görülecek. Ancak öğleden sonra rüzgarın karayele dönmesiyle birlikte Balkanlardaki Sibirya kökenli kutup soğukları İstanbul’a giriş yapmaya başlayacak. Soğuk havanın hızlı bir şekilde İstanbul’a giriş yapmasıyla birlikte il genelinde sıcaklıklar 1 saat içerisinde yer yer 10 derece birden düşecek. Öğleden sonra ve özellikle akşam saatlerinde İstanbullular kar yağışıyla birlikte oldukça sert bir havayla karşılaşacak.

istanbul-soguk-hava-girisi UYARI: İstanbul'da Yoğun Kar Yağışı! Haberler Uyarılar

İSTANBUL’DA SICAKLIK -10 DERECE HİSSEDİLECEK! KAR KUVVETLENECEK…

Öğleden sonra Balkanlar üzerinden giriş yapması beklenen sert soğuk hava dalgası sıcaklıkları 1 saat içerisinde 10 derece birden düşürecek. Akşam olmadan il genelinde sıcaklıklar sıfır derecelere inecek. Sabah ve öğlen saatlerine doğru yağmur şeklinde görülen yağışlar, öğleden itibaren karla karışık yağmur şeklinde görülecek. Sabah saatlerinde Ege ve Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli yağış kütlesi sıcaklıkların düşmeye başladığı anlarda kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmura neden olacak. Bu yağışlar kısa sürede yerini yoğun kar yağışına bırakacak. Kar yağışı özellikle öğleden sonra ile gece saatleri arasında kuvvetli görülecek. İstanbullular karayel rüzgarıyla birlikte soğuk havayı Çarşamba akşam saatlerinden itibaren -10 derece civarında hissedecek! Çarşamba iş çıkış saatlerinde trafikte olanlara dikkatli olmaları tavsiye edilir.

BUZLANMA VE DON OLAYLARINA KARŞI DİKKAT!

buzlanmaaa UYARI: İstanbul'da Yoğun Kar Yağışı! Haberler Uyarılar

İstanbul’da Çarşamba ve Perşembe gecesi sıcaklıkların il genelinde sıfırın altında seyretmesi bekleniyor. Sıcaklıklar Avrupa yakasında -2/-4 derece, Anadolu yakasında ise -1/-3 derece arasında seyredecek. İl genelinde beklenen kar yağışlarıyla birlikte Çarşamba gecesi ile Perşembe sabahı ara sokaklarda oluşabilecek kar örtüsü ile buzlanma ve don olayları sebebiyle vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edilir.

Haber: 27/02/2018 – Hava Forum

 

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap