Web Analytics
Batı Karadeniz ile İç Bölgelerde Kar Bekleniyor... | Hava Forum I Meteorolojik Hava Durumu Sitesi

Batı Karadeniz ile İç Bölgelerde Kar Bekleniyor…

Yurdumuz balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Birçok şehirde kar bekleniyor.
ankara-kar-yagisi Batı Karadeniz ile İç Bölgelerde Kar Bekleniyor... Haberler

Yurdumuz balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Perşembe, cuma, cumartesi yurt genelinde kış havası yaşanacak. Perşembe öğleden sonra ile cumartesi günü arasında birçok şehirde kar yağışı bekleniyor. Kar, perşembe öğleden sonra-cuma arası Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’da görüldükten sonra cumartesi Doğu Anadolu Bölgesi’ne kayacak. Soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla birlikte şu şehirlerimizde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor: Ankara, Eskişehir,Bolu, Bilecik, Balıkesir, Düzce, Kütahya, Afyon, Uşak, Kastamonu, Amasya, Çankırı, Konya, Karaman, Yozgat, Çorum, Sivas, Kayseri, Niğde, Aksaray, Tokat, Bayburt, Erzincan, Gümüşhane, Erzurum, Muş, Kars, Ardahan, Iğdır, Van, Bitlis, Hakkari…

Ankara’da kar yağışının Perşembe akşam saatlerine doğru başlaması bekleniyor. Cuma öğlen saatlerine doğru ise kar yağışını kesmesi tahmin ediliyor. İstanbul’un yüksek kesimlerinde Perşembe gecesi ile Cuma sabah erken saatlerde yağışın olduğu anlarda karla karışık yağmur ve kar görülebilir.

Bu içeriği oylar mısın !
[Ortalama: 0]
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli