1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Serin ve yağışlı hava etkili oluyor…

Serin ve yağışlı hava etkili oluyor…
6
+ - 0

Yurdumuz serin ve yağışlı hava dalgasının etkisi altında… Yurt genelinde sıcaklıklarda 6-8 derece düşüş gerçekleşti. Birçok yerde sıcaklıklar mevsim normallerinin altına indi. İşte son durum…

Yurdun batı bölgelerinden başlayarak sıcaklıklar 6-8 derece birden düşüşe geçti. Sıcaklıktaki düşüşle birlikte yurt genelinde yağmur etkili olmaya başladı. Özellikle batı bölgeler adeta sonbahar-kış havasını yaşıyor. Sıcaklıklar Trakya’da gündüz 10-11 derecelere geriledi. İstanbul ve çevresinde ise gündüz 15-16 dereceler ölçüldü. Yağışlı havanın bugün ve gece saatleri arasında Kocaeli, Sakarya çevresinde etkili olması bekleniyor. Pazartesi günü ise Rize, Artvin çevrelerinde şiddetli yağış bekleniyor. Kuvvetli yer yer şiddetli (metrekareye 50-100 kilogram ve üzeri) yağış beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

oglen-istanbul Serin ve yağışlı hava etkili oluyor... Haberler

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hafif yağmur bekleniyor. Ancak İstanbul’da Anadolu Yakası’nın doğusu ile Kocaeli, Sakarya çevrelerinde kuvvetli yağış (metrekareye 50-80 kilogram) bekleniyor.

aksam-kocaeli-sakarya Serin ve yağışlı hava etkili oluyor... Haberler

Kocaeli, Sakarya çevresinde beklenen kuvvetli (metrekareye 50-80 kilogram) yağış akşam ve gece saatlerinde daha çok Sakarya ve çevresinde etkili olması tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi’nin diğer şehirlerinde ise hafif yağmur bekleniyor.

rize Serin ve yağışlı hava etkili oluyor... Haberler

Pazartesi gününden itibaren Rize, Artvin çevrelerinde şiddetli yağış bekleniyor. Toplam düşen yağış miktarı yer yer 100 kilogramı bulabilir…

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap