İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Etiket Konular

Yaz ne zaman biter, yaz ne zaman bitecek?

Yaz ne zaman biter, yaz ne zaman bitecek?
HDResim.net
13
+ - 0

Yaz ne zaman bitecek? Yaz ne zaman biter? Yaz mevsimi başlangıcı ve bitişi

İnsanların yaz mevsiminde en çok merak ettiklerinin başında yaz mevsimi ne zaman bitecek, yaz ne zaman bitecek, yazın bitmesine ne kadar kaldı gibi sorular gelmektedir. Takvimsel olarak yaz mevsimi 1 Haziranda başlar. Meteorolojik açıdan ise yaz sıcakları bazı yıllar mayıs ayında başlayabilir diyebiliriz. Yani yaz mevsiminin meteorolojik açıdan ne zaman geleceği veya biteceği takvimsel tarihlere göre farklılık göstermektedir.

Yaz ne zaman biter?

yaz-ne-zaman-biter-bitecek Yaz ne zaman biter, yaz ne zaman bitecek? Etiket Konular
yaz ne zaman bitecek

Yaz mevsimi takvimsel olarak 1 Haziran’da başlar. Fakat meteorolojik açıdan tam olarak ülkemizde bu tarihte başladığı söylenemez. Çünkü yurdumuzun doğu kesimleri yükseltiden dolayı yaz mevsimine daha geç girerken, batı bölgeler yaz mevsimine daha erken girebilmektedir. Ancak genel olarak yaz mevsimine meteorolojik açıdan mayıs aylarının ortasında başlayıp, eylül ayının ortalarında veda edeceğimizi söyleyebiliriz. Yani yaz mevsimi ne zaman biter sorusuna yanıt meteoroloji açısından eylül ayının ilk haftası ya da ikinci haftasıdır.

Yazın bitmesine kaç gün kaldı?

yazin-bitmesine-kac-gun-kaldi Yaz ne zaman biter, yaz ne zaman bitecek? Etiket Konular
yaz ne zaman biter

Yaz mevsimi sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte biter. Takvimsel olarak bu tarih 1 Eylül’dür. Ancak yazın bitmesi tam bu tarihte olacak diye bir kaide yoktur. Çünkü bu tarih meteorolojik bir tarih değildir. Meteoroloji açısından yaz mevsimi eylül ilk hafta ya da ikinci haftası biter. Yazın bitmesine kaç gün kaldı diye soranlar dilerlerse aşağıdaki yaz bitimi geri sayımı sayaca da bakabilirler.

Ülkemizde yaz mevsimi mayıs ortasından başlar, haziran, temmuz, ağustos aylarında devam edip eylül ayı ortasına kadar sürer. Eylül ayı ilk haftası ya da eylül ayının ikinci haftasından itibaren meteorolojik açıdan havalar bozmaya başlar. Havalar ne zaman bozar sorusuna yanıt eylül ayının ikinci haftasından sonra şeklinde yanıt verebiliriz.

Bu paylaşımımızda yaza kaç gün kaldı , yaza ne kadar var , yaz mevsimi ne zaman , yaz mevsimi geri sayım, yaz ne zaman biter, yaz ne zaman bitecek gibi insanların akıllarına takılan birçok sorunun yanıtını verdik.  Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Yaz bitiş sayacı

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”07-09-2017 23:59″ start_time=”1500483080″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

Yazar Hakkında

Türkiye'nin İlk Meteorolojik Forum Sitesi

Yorum Yap